شکایت دانشگاه‌های آمریکا از دانشجویان بدهکار دانشگاه خود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   30 آذر 1391-20 December 2012بازدید 1220

شکایت دانشگاه‌های آمریکا از دانشجویان بدهکار دانشگاه خود

دانشگاه پنسیلوانیا در ایالات متحده آمریکا شمار زیادی از دانشجویان خود را به علت عدم پرداخت شهریه و باز پرداخت وام‌ به دادگاه کشاند.

 

دانشگاه پنسیلوانیا تنها یکی از نمونه دانشگاه‌هایی است که به علت بدهی از دانشجویان شکایت می‌کند، چرا که بسیاری از دانشگاه‌ها و دانشکده‌های دیگر نیز جهت استیفای حقوق خود و دیون عقب افتاده دانشجویان بدهکار، به اقدامات قانونی متوسل شده‌اند.

 

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش پایگاه خبری یونیورسیتی دیلی نیوز، دانشگاه پنسیلوانیا در ماه نوامبر سال جاری با مراجعه به دادگاه عالی فیلادلفیا، جهت احقاق حقوق مادی خود از دانشجویان بدهکار اقدام به دادخواهی نمود. این پرونده شامل شش فقره دعوی نسبت به بازپرداخت مبالغی بین 13 هزار و 200 الی 26 هزار و 800 دلار بدهی معوقه دانشجویان می‌باشد.

 

به گفته مارلین برونو، سخنگوی بخش ثبت‌نام و امور دانشجویان دانشگاه پنسیلوانیا، اگر دانشجویی با تراز مالی معوقه فارغ‌التحصیل شده یا دانشگاه را ترک کند، بدهی وی به اداره وصول دانشگاه منتقل شده و در صورت امتناع از تسویه به موقع بدهی خود، این بدهی‌ها به مرور زمان افزایش خواهند یافت که این جریمه دیرکرد در بازپرداخت 1.5 درصد در ماه خواهد بود که به بدهی دانشجویان اضافه می‌شود.

 

شایان ذکر است پیش از این نیز دانشگاه ییل به دلیل عدم بازپرداخت بدهی برخی از دانشجویان خود به دادگاه متوسل شده بود ضمن اینکه دانشگاه تمپل نیز به دلایل مشابهی از برخی از دانشجویان خود به دادگاه شکایت کرده است که همان وکیل پرونده دانشگاه پنسیلوانیا در حال رسیدگی به شکایت این دانشگاه نیز می‌باشد. دانشگاه تمپل همچنین مقرراتی را برای دانشجویانی که برای تحصیل اقدام به اخذ اعتبار می‌کنند، وضع کرده است که به دانشگاه این امکان را می‌دهد در صورت عدم ایفای تعهدات مالی از آنها به دادگاه شکایت کند.

 

 

 

 

 


دانشگاه دانشگاه خارجی شکایت دانشگاه امریکا
اخبار روزنامه ها