بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی در محکومیت کشتار دانشجویان دانشگاه حلب

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   28 دی 1391-17 January 2013بازدید 1024


بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی در محکومیت کشتار دانشجویان دانشگاه حلبشورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای، کشتار دانشجویان دانشگاه حلب سوریه را محکوم کرد.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری مهر، متن کامل بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی به این شرح است:


" وقوع انفجار تروریستی در دانشگاه شهر حلب سوریه که منجر به شهادت و زخمی شدن تعداد زیادی از دانشجویان بی گناه این دانشگاه شد، علاوه بر آن که موجب حیرت و تاسف علاقه‌مندان علم و فرهنگ است، نمایانگر چهره واقعی تروریست‌هایی است که قریب دو سال با حمایت دشمنان مردم سوریه این کشور را به آشوب کشانیده‌اند.

خودداری از حمله به مراکز علمی به ‌عنوان یکی از خطوط قرمز و مناطق ممنوعه در تمام مخاصمات مسلحانه، به‌عنوان یک اصل جهانشمول مورد التزام قرار گرفته و لذا حمله تروریستی به دانشگاه حلب به‌عنوان نقض این قاعده پذیرفته شده، موجب انزجار وجدان جامعه جهانی خواهد شد.

امروز وجدان بیدار جهانیان، بدون توجه به تبلیغات فراوانی که علیه دولت سوریه صورت می گیرد، خود را برابر این پرسش می بینند که ملت سوریه چه جرمی جز حمایت از خط مقاومت علیه رژیم صهیونیستی مرتکب شده، که باید این گونه تاوان پس دهد؟

به راستی تروریست‌های سلفی با عقاید متحجرانه و قشری که تحت حمایت آمریکا، اسرائیل، ترکیه و قطر در سوریه آتش می‌افروزند و نه تنها شیعیان بلکه مسیحیان را نیز به خاک و خون کشیده‌اند، چگونه در منطق رسانه‌ها و دولت‌های غربی به عنوان رزمندگان راه آزادی مورد خطاب قرار گرفته و بعضا به عنوان نمایندگان ملت سوریه پذیرفته می‌شوند؟!

از سوی دیگر تخریب آثار تمدنی در سرزمین کهن سوریه به‌عنوان یکی از دیرپاترین زادگاه‌های تمدن بشری از جمله قبور انبیای الهی؛ چه نسبتی با دموکراسی‌خواهی و مبارزه با استبداد دارد؟


دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن اعلام انزجار شدید از جنایت انفجار تروریستی در دانشگاه حلب و ابراز همدردی و تسلیت به ملت سوریه و همه علاقه‌مندان به علم و فرهنگ به‌ویژه بازماندگان قربانیان این حرکت ددمنشانه بر حل مسالمت‌آمیز مشکلات این کشور و پی‌گیری گفتگوهای ملی تاکید کرده و از خداوند متعال برای ملت سوریه توفیق و توان بیش از پیش در مواجهه با تروریسم فرقه‌ای مسئلت می‌کند. "
فرهنگی دانشگاه دانشگاه حلب دانشجو کشتار دانشجو محکومیت کشتار دانشجویان
اخبار روزنامه ها