هم‏پيمانان آمريكا مسئول انفجار تروريستی دانشگاه حلب هستند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   29 دی 1391-18 January 2013بازدید 939
هم‏پيمانان آمريكا مسئول انفجار تروريستی دانشگاه حلب هستند


رئيس انجمن «قولنا والعمل» در لبنان ديروز، 28 دی، طی سخنانی قطر، عربستان سعودی، آمريكا و هم پيمانانش را مسئول انفجار تروريستی دانشگاه حلب عنوان كرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور به نقل از پايگاه اطلاع رسانی «المنار»، شيخ احمد القطان، از علمای برجسته اهل تسنن لبنان و رئيس انجمن قولنا والعمل اين كشور، اظهار كرد: كشورهای قطر، عربستان سعودی، آمريكا و هم پيمانانش مسئول انفجارهای تروريستی كه افراد بی گناه را در دانشگاه حلب و استان «ادلب» و مناطق ديگر سوريه هدف قرار داد، هستند.

شيخ احمد القطان در ادامه از ملت های عربی و اسلامی خواست كه تقوای الهی پيشه كنند و به صدور فتوا آن گونه كه سران حكومت از آنها می خواهند، اقدام نكنند.

رئيس انجمن قولنا والعمل همچنين تصريح كرد: آيا اين كشتارها و خونريزی ها بر كسی كه ادعای حمايت از ملت سوريه دارد، ارزان است و آيا كسی كه كشورش را تقسيم يا به استعمار خارجی تقديم می كند، به آزادی و حاكميت می رسد؟

بنا بر اين گزارش، شيخ احمد القطان ضمن ابراز شگفتی از تبليغات منفی عليه مفتی لبنان و صلاحيت‌های وی، از همه رهبران ملی و اسلامی اهل تسنن خواست كه هر اصلاحيه‌ای را كه قدرت و موقعيت مفتی را تضعيف می‌كند، حذف كنند، زيرا چنين اصلاحياتی اين مقام دينی را وابسته به جريان يا حزب سياسی خاصی خواهد كرد.

يادآور می شود، يك گروه تروريستی مسلح سه شنبه گذشته، 26 دی، دانشگاه حلب را با دو خمپاره موشكی هدف قرار داد كه به شهادت شماری از دانشجويان و شهروندان آواره مقيم اين دانشگاه منجر شد؛ همچنين، در پی انفجار سه خودرو بمب‌گذاری شده در استان ادلب در روز چهارشنبه 27 دی‌ماه دست‌كم 22 تن كشته و بيش از 30 تن ديگر زخمی شدند.هم‏پيمانان آمريكا مسئول انفجار تروريستی دانشگاه حلب
اخبار روزنامه ها