زمزمه ادامه فعالیت مجدد واحد دوبی دانشگاه شهیدبهشتی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   21 بهمن 1391-09 February 2013بازدید 1187زمزمه ادامه فعالیت مجدد واحد دوبی دانشگاه شهید بهشتیبا آنکه پیش از این رئیس دانشگاه شهید بهشتی از تعطیلی واحد دوبی این دانشگاه خبر داد اما رایزنیها برای ادامه فعالیت واحد بین المللی مذکور در امارات متحده عربی ادامه دارد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، مدتی پیش خبری در خصوص توقف فعالیت واحد دوبی دانشگاه شهید بهشتی با دستور شورای گسترش شعبه دبی دانشگاه منتشر شد.

دانشجویان شعبه دبی دانشگاه شهید بهشتی با تصویب شورای گسترش آموزش عالی در یکی از پردیس های داخل دانشگاه میهمان و مشغول به ادامه تحصیل شدند.
طهرانچی رئیس فعلی دانشگاه شهید بهشتی هر گونه ادامه فعالیت و پذیرش دانشجو در این واحد را منوط به سیاست جمهوری اسلامی دانست و متذکر شد اگر جمهوری اسلامی و بخش بین الملل آموزش عالی این وظیفه را برای دانشگاه قائل باشند که این واحد در امارات حضور داشته باشد، حتماً به گفته رئیس این دانشگا، فعالیتش را ادامه خواهد داد.


ارسلان قربانی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل به تازگی خبر از ساماندهی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، شیراز، پیام نور، شهید بهشتی در کشور امارات متحده عربی داد.

در این میان، بر ادامه فعالیت شعبه دوبی دانشگاه شهید بهشتی نیز تاکید شده است.

به گفته این مقام مسئول وزارت علوم، به علت تعداد زیاد دانشجویان ایرانی در کشور امارات متحده عربی و نیاز این جوانان همچنین دانش آموزان ایرانی که خواهان تحصیل در دانشگاههای ایرانی دوبی هستند، این نیاز احساس شده که شعبه دوبی شهید بهشتی همچنان به فعالیت خود ادامه دهد.

وی تاکید کرد که در این باره با رئیس دانشگاه شهید بهشتی مذاکراتی انجام شده که امید است در آینده ای نزدیک به نتیجه برسد.
دانشگاه دانشگاه شهید بهشتی واحد دوبی دانشگاه شهید بهشتی
اخبار روزنامه ها