همکاری علمی مشترک با استراخان روسیه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   13 اسفند 1391-03 March 2013بازدید 1281


همکاری علمی مشترک با استراخان روسیهاستاندار خوزستان اعلام کرد: استان خوزستان ظرفیت خوبی برای همکاری علمی مشترک با استان آستراخان روسیه دارد.


پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش ایرنا،ˈسیدجعفر حجازیˈ روز جمعه در دیدار با رییس دانشگاه فنی، مهندسی(دولتی) استراخان روسیه با اشاره به نقش مراکز دانشگاهی،علمی و تحقیقاتی خوزستان در پروژه های صنعتی این استان گفت:70 درصد طرح های تحقیقاتی انرژی برق، گاز و مخابرات خوزستان را دانشگاه های این استان برعهده دارند.

وی افزود: ظرفیت خوبی برای کارهای تحقیقاتی مشترک وجود دارد که خود در زمینه تبادل استاد بین دانشگاه ها می تواند کمک کننده باشد.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان که از اساتید دوره تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز است، گفت: ظرفیت های راه اندازی کرسی زبان روسی در دانشکاه چمران اهواز مهیاست.

وی از رییس و معاونین دانشگاه فنی، مهندسی استراخان روسیه برای بازدید از دانشگاه شهید چمران اهواز دعوت کرد.

استاندار خوزستان گفت: بناست پرواز گردشگری بین استراخان و خوزستان راه اندازی شود که از این طریق، رفت و آمد اساتید آسان خواهد شد.

حجازی بااشاره به فعالیت دانشگاه تخصصی دریایی در حوزه خلیج فارس و نیز چهار دانشگاه پزشکی در خوزستان گفت: کارهای تحقیقاتی مشترکی را در حوزه سلامت یا کارهای درمانی می توان با این دانشگاه ها شروع کرد.

استاندار خوزستان در این دیدار پیشنهاد تبادل استاد در رشته های فنی مهندسی و پزشکی بین دانشگاه فنی مهندسی استراخان با دانشگاه های خوزستان را ارائه داد.

پرتال دانشگاهی به نقل اگزارش ایرنا، استان آستراخان فدراسیون روسیه مهمترین مرکز علمی و آموزشی در جنوب روسیه بشمار می رود.

در این استان بیش از 20 مرکز آموزش عالی فعالیت دارد که در بین آنها دانشگاه دولتی آستراخان به دلیل آنکه تنها دانشگاه کلاسیک منطقه به شمار می شود، از ویژگی خاصی برخوردار است.


این دانشگاه که زیرمجموعه دانشگاه های فدراسیون روسیه بشمار می رود، توسط موسسه فدرالی آموزش و پرورش پشتیبانی مالی می شود.دانشگاه دولتی آستراخان در سال 1932 گشایش یافت و امروز کلیه خدمات آموزش عالی از پیش دانشگاهی تا تکمیلی را در سطوح مختلف ارائه می دهد.دانشگاه دولتی استراخان روسیه هم اکنون با دانشگاه های گیلان، مازندران و گرگان تفاهمنامه همکاری علمی دارد.


پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش ایرنا، استاندار خوزستان در راس یک هیات تجاری 70 نفره این استان که 90 درصد آن بخش خصوصی است، برای برگزاری نمایشگاه توانمندی های کشاورزی این استان در استراخان روسیه بسر می برد.

شهر آستراخان مرکز استان آستاراخان روسیه واقع در شمال دریای خزر در طول تاریخ یکصد ساله اخیر مهمترین بندر تجاری این دریا محسوب شده است.

شهر استراخان در دهانه رودخانه ولگا و از این طریق به دریای خزر راه پیدا می کند و به همین سبب یک شاهراه آبی و زمینی به شمار می رود.

این استان، پایتخت اقتصادی دریای خزر در جنوب روسیه محسوب می شود و بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد.


دانشگاه خارجی دانشگاه دانشگاه مشترک ایران و خارج
اخبار روزنامه ها