ممنوعیت حجاب در دانشگاه های آذربایجان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   02 فروردین 1392-22 March 2013بازدید 1932
ممنوعیت حجاب در دانشگاه های آذربایجان

قانون ممنوعیت استفاده از حجاب اسلامی در آذربایجان که دو سال قبل در مدارس این کشور اجرا شد، این بار برای دانشگاه ها نیز تصویب گردید.


به گزارش «شیعه نیوز» ،از آن جا که بیش از 93 درصد از ساکنان آذربایجان مسلمان هستند، و حجاب برای آنان دارای اهمیت ویژه ای است، این ممنوعیت باعث ایجاد موج خشونت وسیعی در میان گروه هایی مختلف اسلامی شد.

تا قبل از این نیز در سال 2010 دولت آذربایجان دستور داده بود که برگزاری هر نوع آموزه اسلامی در ادارات ممنوع شود، که نصب تابلو نوشته هایی حاوی نام «الله» و یا سایر نشانه های دینی در این ردیف قرار می گیرند.

با وجود آن که دولت جمهوري آذربايجان یک کشور اسلامی محسوب می شود، اما به استناد قانون اساسي، دين از دولت جدا شده است و بر اساس آن دولت هيچ اقدام عملي در خصوص عمیق سازی باورهاي اسلامي انجام نمي دهد.

محدوديت هايي مانند ممنوعيت صدور اسناد هويتي براي زنان محجبه، ممنوعيت حجاب در مدارس دختران مسلمان، ممنوعيت تأسيس دفاتر مراجع، ممنوعيت فروش توضيح المسائل مراجع، ممنوعيت عزاداري های خياباني، ممنوعيت فعاليت طلاب فارغ التحصيل از حوزه علميه خارج از کشور از جمله چالش هاي مسلمانان و به ویژه شيعيان در آذربایجان محسوب مي شوند.


ممنوعیت حجاب دانشگاه های آذربایجان
اخبار روزنامه ها