بالاترین رکورد جذب دانشجویان علمی دختر در دانشگاه نیجریه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   14 فروردین 1392-03 April 2013بازدید 1345بالاترین رکورد جذب دانشجویان علمی دختر در دانشگاه نیجریه

مسوولان آموزش عالی دانشگاه نیجریه اعلام کردند که از سال 2009 میلادی تاکنون این دانشگاه از میان کل دانشگاه‌های این کشور، بالاترین رکورد جذب دانشجویان دختر در رشته‌های علمی را از آن خود کرده است.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پروفسور «بارتو اوکولو»، استاد و معاون این دانشگاه اظهار داشت: از سال 2009 میلادی تاکنون دانشگاه نیجریه شاهد رشد بیش از 50 درصدی جذب دانشجویان دختر در رشته‌های علمی دانشگاهی بوده است.

به گزارش سایت اینترنتی آل آفریقا، اوکولو، در پاریس و در مراسم اعطای جوایز «UNESCO-L'Oreal سال 2013» به دو دانشمند زن نیجریه‌ای، آمار فوق را اعلام کرد.

وی در بیانیه‌ای طی این مراسم خاطر نشان ساخت: علم، محور توسعه در جهان است و به همین خاطر دانشگاه نیجریه، آموزش رشته‌های دانشگاهی علمی را در اولویت قرار داده است. در همین راستا، 60 درصد ظرفیت آموزشی در این دانشگاه به رشته‌های علمی و 40 درصد باقی مانده به سایر رشته‌ها اختصاص داده شده است.

علاوه بر این، میزان جذب دانشجویان دختر نیجریه‌ای در رشته‌های علمی این دانشگاه از سال 2009 میلادی تاکنون به بیش از 50 درصد رسیده است.


اخبار دانشگاه های خارجی دانشگاه خارجی رکورد جذب دانشجویان علمی
اخبار روزنامه ها