تغییر نحوه ارزیابی مدارک دانشگاه های خارجی و وضعیت تحصیل فرزندان هیئت علمی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   19 فروردین 1392-08 April 2013بازدید 2411

تغییر نحوه ارزیابی مدارک دانشگاه های خارجی و  وضعیت تحصیل فرزندان هیئت علمی


رئیس سازمان امور دانشجویان از تغییر ارزشیابی دانشگاههای خارج خبر داد و اعمال ارزیابی جدید این دانشگاهها را از سپتامبر 2013 اعلام کرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، محمود ملاباشی امروز در نشست خبری با رسانه ها به یکی از مهمترین اقدامات سازمان امور دانشجویان در سال جاری اشاره کرد و تغییر ارزیابی دانشگاههای خارجی خبر داد و گفت: تغییر اعتبارسنجی دانشگاههای خارج پس از تایید وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری از شهریورماه 92 ( سپتامبر 2013 ) اعمال می شود.

وی با ذکر توضیحاتی در این باره اظهار داشت: دانشگاههای خارجی بر اساس شاخصهای علمی موجود در ایران و سایر مکانیزمهای استاندارد مورد ارزیابی قرار گرفته و برخی دانشگاهها که پیش از این در لیست دانشگاههای معتبر از نظر ایران قرار داشتند، از گردونه اعتبار خارج شدند.

رئیس سازمان امور دانشجویان، درباره دانشجویان ایرانی که در دانشگاههای حذف شده هم اکنون در حال تحصیل هستند، تاکید کرد: مدارک این دسته از دانشجویان همچنان از نظر وزارت علوم دارای اعتبار است و دانشجویانی که از شهریورماه سال جاری قصد تحصیل در دانشگاههای خارج را دارند باید از اعتبار این دانشگاهها مطمئن شوند.

به گفته ملاباشی، در صورتیکه دانشگاهی طبق اعتبارسنجی وزارت علوم از اعتبار ساقط شده و دانشجویی قصد تحصیل در این دانشگاه را داشته باشد، مدارکش از نظر وزارت علوم مورد تایید نخواهد بود.

وضعیت تحصیل فرزندان اعضای هیئت علمی

معاون وزیر علوم همچنین درباره لغو امتیاز نقل و انتقال فرزندان اعضای هیئت علمی، تاکید کرد: فرزندان اعضای هیئت علمی که هم اکنون در حال تحصیل هستند می توانند در همان محلی که مستقر هستند به تحصیل شان ادامه دهند.

ملاباشی گفت: مصوبه جدید دیوان عدالت اداری درباره آن دسته از فرزندان اعضای هیئت علمی صدق می کند که در سال تحصیلی آینده مشغول به تحصیل خواهند شد.

امکان ادامه تحصیل دانشجویان نمونه در دانشگاهها

این مقام مسئول سازمان امور دانشجویان به امکان ادامه تحصیل دانشجویان نمونه در مقطع بالاتر اشاره کرد و گفت: امکان ادامه تحصیل دانشجویان نمونه کشوری در مقطع بالاتر به عنوان یک الزام در تاریخ 28 اسفندماه سال گذشته به دانشگاهها ابلاغ شد.


دانشگاه خارجی ارزیابی مدارک دانشگاه های خارجی تحصیل فرزندان هیئت علمی
اخبار روزنامه ها