همکاری‌ دانشگاه شهیدبهشتی با مرکز تحقیقات هسته ای لهستان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   28 فروردین 1392-17 April 2013بازدید 1387
همکاری‌ دانشگاه شهیدبهشتی با مرکز تحقیقات هسته ای لهستان


در پی دیدار رئیس دانشگاه شهید بهشتی و سفیر لهستان در کشورمان بر گسترش همکاری های علمی میان دانشگاه و کشور لهستان تاکید شد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش مهر، یولیوش گویوو (Juliusz Gojlo) سفیر لهستان در تهران و رادوسلاو سادوفسکی (Radoslaw Sadowski)، دبیر سوم و مسئول فرهنگی سفارت کشور مذکور به همراه مصدقی کارشناس وزارت امور خارجه در دانشگاه شهید بهشتی حضور یافته و با دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار دکتر طهرانچی به معرفی و بیان ظرفیت‌های دانشگاه شهید بهشتی پرداخت و از جمله به توانمندی‌های پژوهشی، جایگاه برتر دانشگاه شهید بهشتی در میان دانشگاه‌های ایران و سهم این دانشگاه در تولید علم در سطح ملی و بین‌المللی اشاره کرد و علاقمندی نسبت به گسترش روابط علمی و فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی‌تحقیقاتی کشور لهستان را اعلام کرد.

همچنین با اشاره به زمینه‌های موجود و گسترش همکاری‌های دانشگاه با مرکز تحقیقات هسته‌ای لهستان، پیشنهاد توسعه این‌گونه زمینه‌های همکاری را ارائه کرد.

سفیر لهستان نیز علاقه کشور خود را به گسترش همکاری‌های علمی و فرهنگی با کشور ایران را اعلام کرد و چهار پیشنهاد به شرح زیرارایه کرد:

توسعه همکاری‌های دانشگاه شهید بهشتی با مرکز تحقیقات هسته‌ای لهستان، فعالیت این دانشگاه به عنوان شریک علمی مرکز فوق در ایران و تبادل متخصصین هسته‌ای میان دو طرف.

راه‌اندازی دوره آموزش زبان لهستانی به عنوان زبان مادر زبان‌های اسلاو در دانشکده ادبیات.

توسعه همکاری آکادمی علوم لهستان با کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی.

برگزاری سخنرانی در زمینه معرفی ویژگی‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی لهستان در دانشکده‌های مختلف دانشگاه شهید بهشتی توسط متخصصین لهستانی.

سفیر لهستان ادامه داد: لهستان، ایران را کشور دوست و همکار قدرتمند از نظر علمی برای خود می‌داند.


همکاری دانشگاه شهید بهشتی و مرکز تحقیقات لهستان همکاری دانشگاه ایران و لهستان همکاری دانشگاه های ایرانی و خارجی
اخبار روزنامه ها