گران تمام شدن اعطای ویزای دانشجویی برای انگلیس

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   12 شهریور 1392-03 September 2013بازدید 545


گران تمام شدن اعطای ویزای دانشجویی برای انگلیس

 مطالعات جدید نشان می‌دهد اعمال محدودیت‌های بیشتر از سوی دولت انگلیس در اعطای ویزای دانشجویی طی دهه آینده، 2.4 میلیارد یورو بار مالی بر اقتصاد این کشور تحمیل خواهد کرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تحقیقات یک گروه فعال در زمینه تحصیلات تکمیلی در انگلیس موسوم به Universities UK به هواداری از تحصیلات عالی در انگلیس، هشدار می‌دهد که اعمال محدودیت‌ها در زمینه اعطای ویزای دانشجویی به معنای این است که دانشجویان خارجی به جای انگلیس کشورهای دیگری را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند این امر سالانه انگلیس را از 350 میلیون یورو درآمد ارزی محروم می‌کند.

این کارشناسان در گزارش سالانه خود خاطر نشان کرد: این قبیل تغییرات براحتی قابل جبران نیستند و تاثیر سوء آن علاوه بر مشکلات اقتصادی در تمام نظام آموزش عالی کشور نیز مشاهده خواهد شد و حتی چندین سال آموزشی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، کارشناسان این گروه در گزارش خود از تجربه استرالیا در زمینه اعمال محدودیت در اعطای ویزای دانشجویی یاد کرده و یادآور شدند: استرالیا نیز به دنبال این تصمیم‌ها در سال‌های 2010 تا 2011 میلادی در زمینه آموزش عالی پنج درصد کاهش درآمد داشته است.


اعطای ویزای دانشجویی برای انگلیس ویزای دانشجویی برای انگلیس ویزای دانشجویی انگلیس
اخبار روزنامه ها