استادان دانشگاه شریف به کربلا اعزام می شوند و توسعه پارک های فناوری در عراق

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   25 تیر 1392-16 July 2013بازدید 751استادان دانشگاه شریف به کربلا اعزام می شوند و  توسعه پارک های فناوری در عراق

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با اشاره به ادامه روند پذیرش دانشجو از کشور عراق، از اعزام استادان دانشگاه شریف به کربلا خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از ارسلان قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت روابط ایران و عراق در خصوص پذیرش دانشجو، گفت: طی دیداری که با سلام حسن خوشناو - معاون آموزشی و پژوهشی وزارت آموزش عالی و پژوهشي وزارت آموزش عالي و پژوهشهاي علمي جمهوري عراق صورت گرفت، بر گسترش همكاري‌هاي علمي، آموزشي و پژوهشي تاکید شد.

وی ادامه داد: تبادل فرصتهاي مطالعاتي استادان، عضويت عراق در پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC)، تأسيس و توسعه پاركهاي علم و فناوري در عراق همچنین برگزاري دومين نشست كميته مشترك علمي و هماهنگي دو كشور در تهران از ديگر توافقات دو طرف در این دیدار به شمار می آید.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با بیان اینکه دانشگاههای عراق تمایل دارند که با ایران مبادلات علمی داشته باشند، اظهار داشت: در این دیدار نواقص جذب دانشجو میان دو کشور مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه دانشگاههای کشور عراق تمایل به همکاری با ایران دارند، قرار بر این شد که عده ای از استادان دانشگاه شریف به منظور آموزش به استادان عراقی، عازم دانشگاه کربلا می شوند.

به گفته قربانی، عده ای از دانشجویان عراقی هم تمایل دارند در مقطع دکتری دانشگاههای ایران تحصیل کنند که با توجه با اسناد بالادستی این امر به زودی محقق خواهد شد.


اعزام استادان دانشگاه شریف به کربلا استادان دانشگاه شریف در کربلا اعزام شدن استادان دانشگاه شریف به کربلا
اخبار روزنامه ها