تلاش هکرهای چینی برای حمله به دانشگاه های آمریکا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   27 تیر 1392-18 July 2013بازدید 528تلاش هکرهای چینی برای حمله به دانشگاه های آمریکا
مسئولان دانشگاه‌های امریکا، به میلیون‌ها مورد تلاش هکرها برای حمله به رایانه‌های دانشگاه‌های امریکا در هر هفته اشاره کرد و درباره افزایش حملات سایبری به دانشگاه‌های پژوهشی این کشور هشدار داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  اقتصادایران(econews.ir) به نقل از نیویورک تایمز، مقامات مسئول در دانشگاه‌های امریکا بدون ذکر جزئیات، به ذکر نفوذ هکرها برای سرقت اطلاعات شخصی بسنده کردند و گفتند، هکرها که گمان می‌رود بیشتر آنان از چین هستند، در برخی از حملات نفوذی موفق شده‌اند.
آنان همچنین اذعان کردند، اغلب، یا خیلی دیر از نفوذ هکرها مطلع شده یا اصلا متوجه نشده‌اند.
این روزنامه همچنین در گزارش خود از تعلل سفارت چین در واشنگتن برای اظهار نظر درباره این موضوع خبر داد.
مقامات دانشگاهی در امریکا همچنین به امکان ناتوانی خود در شناسایی اطلاعات سرقت شده با وجود کشف و آگاهی از نفوذ و حملات سایبری اذعان کرده‌اند.
رودنی پیترسون Rodney Petersen، رئیس برنامه امنیت سایبری درباره افزایش تصاعدی و پیچیدگی این حملات هشدار داد و گفت: «به نظر من این روند از توان پاسخ‌گویی ما فراتر است.»
تریسی بی.میترانو Tracy B. Mitrano، مدیر سیاست فن‌آوری اطلاعات «دانشگاه کورنل» نیز می‌گوید، شناسایی و کشف این گونه حملات «شاید بیشترین مایه نگرانی ما» بوده است.
تریسی و برخی از مقامات مسئول در دانشگاه‌های امریکا در حالی که خاستگاه ظاهری بیشتر این حملات را از چین می‌دانند، گفته‌اند، هکرها در کنش‌های ناگهانی خود در سراسر جهان ماهر شده‌اند.
بیل ملون Bill Mellon از دانشگاه ویسکانسین نیزگفت، با آغاز بازدید و ادامه بازرسی امنیت رایانه، از حجم حملات سایبری هکرها شوکه شده است.
ملون گفت: «ما روزانه، فقط از چین، نود تا صد هزار تلاش برای نفوذ به سیستم‌‌ مواجه می‌شویم... موارد بسیاری نیز از روسیه و اخیرا بسیاری از ویتنام صورت می‌گیرند، اما این تلاش‌ها عمدتا از سوی چین است.»
به نوشته تایمز، دانشگاه‌های دیگر نیز در گزارش‌های خود آماری مشابه از حملات ارائه داده و گفته‌اند، این آمار هر چند سال دو برابر می‌شوند.


حمله به دانشگاه های آمریکایی هکر های چینی حمله ی هکر ها
اخبار روزنامه ها