افزایش چشمگیر کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه های فرانسه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   29 تیر 1392-20 July 2013بازدید 1037افزایش چشمگیر کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه های  فرانسه


اتحادیه دانشجویان فرانسه از اصلاح نظام اعطای مزایای دانشجویی در این کشور خبر داد که به موجب آن، دانشجویان شاهد افزایش چشمگیر کمک هزینه‌های آموزشی خواهند بود.

این اصلاحیه شامل تخصیص 417 میلیون دلار بودجه بیشتر برای دو سال آینده است و از آغاز سال تحصیلی جدید اجرایی می‌شود.

«ژنویو فیوراسیو»، وزیر علوم فرانسه در ملاقات با نمایندگان دانشجویان این کشور ضمن تشریح سیستم جدید گفت: این سیستم دو مرحله دارد که نخست دانشجویانی را که مشکلات مالی زیادی دارند دربرمی‌گیرد و اقدامات بعدی از سال تحصیلی 2015-2014 میلادی اجرایی می‌شود.

وی افزود: اضافه بودجه برای سال نخست 154 میلیون دلار خواهد بود و در مجموع 92 هزار دانشجو از مزایای این افزایش بودجه بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، در سال تحصیلی 2014 -2013 میلادی، اولویت پرداخت این کمک هزینه‌ها با دانشجویان خانواده‌هایی است که وضعیت مالی بسیار نامساعدی دارند و مجبورند در حین تحصیل به کار کردن نیز بپردازند و این امر شانس موفقیت آنها در تحصیل را کاهش می‌دهد. فیوراسیو جزئیات این اصلاحات را که از ماه سپتامبر سال جاری میلادی اجرایی می‌شود اینگونه اعلام کرد:

- کمک هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان خانواده‌های کم‌درآمد 15 درصد یعنی 920 دلار در سال افزایش خواهد یافت.

- سالانه 55 هزار کمک هزینه تحصیلی به ارزش 1313 دلار برای دانشجویان خانواده‌های با درآمد متوسط در نظر گرفته می‌شود.

- برای دانشجویانی که از حمایت مالی خانواده‌هایشان محرومند علاوه بر دریافت کمک هزینه‌های مردمی همچنین 1000 کمک هزینه فوق‌العاده در نظر گرفته می‌شود.

- از ماه سپتامبر امسال تمام کمک هزینه‌های تحصیلی برای پوشش نرخ تورم یک درصد افزایش خواهند یافت تا قدرت خرید برای 572 هزار دانشجوی دریافت‌کننده این کمک هزینه‌ها افزایش یابد.


اخبار دانشگاههای خارجی کمک هزینه تحصیل در فرانسه کمک هزینه تحصیل در دانشگاه های خارجی
اخبار روزنامه ها