معضل کمبود خوابگاه‌های دانشجویی در کشور آلمان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   02 امرداد 1392-24 July 2013بازدید 606معضل کمبود خوابگاه‌های دانشجویی در کشور آلمانکارشناسان آموزش عالی آلمان می‌گویند نسبت رشد متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور طی سال‌های اخیر با نرخ ساخت خوابگاه‌های دانشجویی دولتی همخوانی ندارد و از این رو اکثر دانشجویان در آغاز تحصیل با معضل کمبود مسکن مواجه می‌شوند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌، یافتن خانه دانشجویی در شرایطی که در هر ترم تحصیلی بر تعداد متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های آلمان افزوده می‌شود برای دانشجویان در این کشور به یک چالش جدی تبدیل شده است.

برخی از دانشجویان مجبور می‌شوند در خانه‌های موقت یا در سالن‌های ورزشی دانشگاه، شب را به روز برسانند.

آمار نشان می‌دهد که در حال حاضر بیش از دو و نیم میلیون نفر در دانشگاه‌های آلمان مشغول به تحصیل هستند. طی 10 سال گذشته 600 هزار نفر بر تعداد متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور افزوده شده است.

این در حالی است که طبق آمار منتشر شده از سوی «اداره امور صنفی دانشجویان» دانشگاه‌های آلمان، تعداد خوابگاه‌ها و خانه‌های دانشجویی که با امکانات دولتی ساخته شده‌اند طی سال‌های اخیر تنها سه درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا به نقل از دویچه‌وله، وضعیت کمبود خانه‌های دانشجویی در شهرهایی نظیر برلین، مونیخ، فرانکفورت، هامبورگ و کلن وخیم‌تر گزارش شده است.


مشکلات دانشگاه در آلمان مشکل کمبود خوابگاه در کشور آلمان مشکل کمبود خوابگاه در دانشگاه های کشور آلمان
اخبار روزنامه ها