اخراج دانشجویان متقلب از دانشگاه‌های هنگ کنگ به دلیل نقض قوانین و تقلب

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   16 امرداد 1392-07 August 2013بازدید 674اخراج دانشجویان متقلب از دانشگاه‌های هنگ کنگ به دلیل نقض قوانین و تقلب

مقامات اداره آزمون دانشگاه‌های هنگ کنگ 26 داوطلب دانشگاه‌های این کشور را به دلیل نقض قوانین و تقلب از ورود به دانشگاه محروم کردند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حالی که 28 هزار و 418 داوطلب دانشگاهی در هنگ کنگ حائز شرایط پذیرش در دانشگاه‌های این کشور شدند، اما از سوی دیگر برخی از آنها با نقض قوانین آزمون ورودی با مجازات سختی روبرو شدند، به گونه‌ای که از راهیابی به دانشگاه محروم ماندند. این 26 دانشجو به دلیل تقلب و کپی برداری از مقالات علمی بدون ذکر منبع و نقل قول در پروژه‌های مدارس خود، فاقد صلاحیت ورود به دانشگاه شناخته شدند.

پروژه‌های زبان چینی، تاریخ و مطالعات علوم انسانی این داوطلبان مورد بررسی و بازبینی دقیق قرار گرفت که دو تن از آنان در پروژه‌های مطالعات علوم انسانی و یک تن نیز در پروژه تاریخ خود با تخلف تقلب و سرقت علمی مواجه شدند، 23 دانشجوی متخلف دیگر نیز به دلیل تقلب در آزمون‌های کلاس آموزش زبان چینی برای ورود به دانشگاه رد صلاحیت شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیز نیوز، داوطلبان دانشگاهی در هنگ کنگ در صورت عدم قبولی در آزمون یادگیری زبان چینی حق ورود به هیچ دانشگاهی را ندارند، چرا که دانستن زبان چینی یکی از چهار شرط ضروری برای ورود به دانشگاه‌های هنگ کنگ است. در یک مورد دیگر نیز یکی از داوطلبان که در آزمون ورودی با استفاده از جزوه در حال تقلب بود از ورود به دانشگاه محروم شد.


اخراج دانشجویان متقلب از دانشگاه‌های هنگ کنگ ماجرای اخراج دانشجویان هنگ کنگ اخراج دانشجویان از دانشگاه های خارجی اخبار دانشگاه های خارجی
اخبار روزنامه ها