اجباری شدن درس مطالعات اسلامی و تمدن آسیایی در دانشگاه های مالزی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   29 امرداد 1392-20 August 2013بازدید 519اجباری شدن درس مطالعات اسلامی و تمدن آسیایی در دانشگاه های مالزی

سرپرست ISC از اجباری شدن درس مطالعات اسلامی و تمدن آسیایی در کشور مالزی از اول سپتامبر 2013 میلادی برای تمام دانشگاه‌های دولتی و خصوصی از جمله شعبات دانشگاه‌های خارجی این کشور خبر داد.
خبرگزاری فارس: اجباری شدن درس مطالعات اسلامی و تمدن آسیایی در مالزی

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از جعفر مهراد سرپرست ISC در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت:  مالزی درس مطالعات اسلامی و تمدن آسیایی را از اول سپتامبر 2013 میلادی برای تمام دانشگاه‌های دولتی و خصوصی از جمله شعبات دانشگاه‌های خارجی اجباری کرد.

رئیس مرکز منطقه‌ای خاطرنشان کرد: محی‌الدین یاسین معاون نخست وزیر و وزیر آموزش مالزی از اجباری کردن این درس برای دانشجویان در دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی، همسان سازی آموزش درس مطالعات اسلامی و تمدن آسیایی نام برد.

وی با بیان اینکه عنوان این درس به زبان مالزیایی TITAS است، خاطرنشان کرد: این درس بحث‌های جدی را به ویژه در بین جوامع غیر مالزیایی دامن زده است، این درس برای اقلیت‌هایی از هندو، بودایی‌ و مسیحی‌ نیز که بسیاری از آن‌ها در دانشگاه‌های خصوصی تحصیل می‌کنند اجباری اعلام شده است.

مهراد تصریح کرد: بیش از 60 درصد مالزیایی‌ها طبق آمارهای رسمی این کشور مسلمان هستند. برای تدریس این درس در دانشگاه‌های خصوصی و شعبات خارجی دانشگاه‌ها مالزی در سال گذشته جلسات مختلفی برگزار شده است. در مالزی 8 شعبه دانشگاه خارجی و 50 دانشگاه خصوصی و بیش از 400 کالج غیر دولتی وجود دارد.


تحصیل در مالزی شرایط تحصیل در مالزی مشکلات دانشگاه های خارجی
اخبار روزنامه ها