تقویت دانشگاه‌های زنان در کشور پاکستان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   10 شهریور 1392-01 September 2013بازدید 529تقویت دانشگاه‌های زنان در کشور پاکستان

«کمیسیون آموزش عالی پاکستان» با تاکید بر افزایش ظرفیت‌ها برای تاسیس دانشگاه‌های ویژه زنان به حمایت‌های خود از تقویت دانشگاه‌های زنان در سراسر کشور ادامه می‌دهد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «جاوید لغاری»، رییس کمیسیون آموزش عالی پاکستان در بازدید خود از نخستین دانشگاه زنان ایالت «پنجاب» تحت عنوان دانشگاه «سیالکوت» با تاکید بر موارد فوق افزود: دانشگاه‌های زنان در آموزش زنان حرفه‌ای، هنرمند، نویسنده، متفکر، رهبران آینده و تحصیلکرده، روشنفکر و موفق، نقش اساسی و مهم ایفاء می‌کنند.

لغاری خاطر نشان کرد: از زمان شکل‌گیری کمیسیون آموزش عالی در پاکستان، دانشگاه‌های جدید زنان نیز در شهرهای پیشاور، کویته، لاهور و مولتان تاسیس شدند و اولویت توسعه به این پروژه‌ها که برای افزایش ورود زنان به عرصه تحصیلات تکمیلی در پاکستان اهمیت بسیار بالایی دارند، داده شد.

به گزارش  پایگاه اینترنتی یونیورسیتیز نیوز، لغاری در ادامه افزود: ثبت‌نام زنان برای ادامه تحصیلات عالی به دنبال اصلاحات کمیسیون آموزش عالی پاکستان، طی چند سال اخیر از 36 درصد به 47 درصد افزایش یافته است.

در پایان کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه «سیالکوت» از تلاش‌های کمیسیون آموزش عالی برای بهبود و توسعه تحصیلات زنان در کشور قدردانی کردند.


تحصیل در پاکستات وضعیت تحصیل در پاکستان
اخبار روزنامه ها