کاهش دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های کشور نیوزیلند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   10 شهریور 1392-01 September 2013بازدید 803کاهش دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های کشور نیوزیلند


آمار جدید حکایت از کاهش شمار دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های نیوزیلند دارد اما در مقابل تعداد دانشجویان چینی که حدود 30 درصد از کل دانشجویان خارجی در این کشور را تشکیل می‌دهند، رو به افزایش است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشجویان خارجی نیوزیلند که دانشجویان چینی به تنهایی 30 درصد از آنها را تشکیل می‌دهند، هزینه بیشتری را برای تحصیل می‌پردازند و به همین دلیل بسیاری از آنها از ادامه تحصیل در این کشور منصرف می‌شوند.

در چهار ماهه نخست سال جاری میلادی (2013)، آمارهای بخش آموزش بین‌المللی نیوزیلند حکایت از کاهش سه درصدی شمار دانشجویان خارجی دارد که این کاهش ناشی از افت 10 درصدی در راه‌اندازی آموزش خصوصی در این کشور است.

از سوی دیگر تعداد دانشجویان چینی در دانشگاه‌های نیوزیلند با پنج درصد افزایش به بیش از 14 هزار نفر می‌رسد که این رقم به تنهایی 30 درصد از کل آمار ثبت‌نام دانشجویان خارجی را تشکیل می‌دهد.

«استیون جویس» وزیر آموزش عالی، مهارت و استخدام نیوزیلند در این رابطه اظهار داشت: آموزش عالی در نیوزیلند شاهد یک رشد چشمگیر 22 درصدی در مقطع کارشناسی ارشد و شش درصدی در مقطع دکتری است. در عین حال کارشناسان در حال بررسی سیاست‌هایی هستند که در بخش آموزش دانشجویان بین‌الملل بتوانند رقابت خود را در بخش‌های مختلف حفظ کنند.


دانشگاه‌های کشور نیوزیلند تحصیل در نیوزیلند آمار دانشجویان کشور نیوزیلند
اخبار روزنامه ها