بدهی 52 میلیون پوندی دانشجویان خارجی در کشور انگلیس

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   12 شهریور 1392-03 September 2013بازدید 564بدهی 52 میلیون پوندی دانشجویان خارجی در کشور انگلیس


صدها دانشجوی خارجی در انگلیس بدون پرداخت شهریه‌های خود در حال ترک این کشور هستند و این امر، بدهی مالی 52 میلیون پوندی را به این کشور تحمیل کرده است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آمار رسمی حاکی از افزایش شمار دانشجویان خارجی در انگلیس است که شهریه‌های خود را بازپرداخت نمی‌کنند. از سوی دیگر بسیاری از دانشگاه‌های انگلیس از بیش از یک دهه پیش تاکنون با مشکل بدهی مالی دانشجویان مواجه بوده‌اند که بسیاری از این مشکلات از سوی دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا رخ داده است.

پنج دانشگاه در «وست میدلندز» و «استافورد شایر» مبلغی حدود 6.46 میلیون پوند از دانشجویان بیش از 67 کشور جهان طلبکار هستند.

این دانشگاه‌ها اکنون نسبت به استخدام کارگزار وصول طلب، اقدام کرده‌اند تا بتوانند مطالبات خود را از متخلفان وصول کنند. بزرگترین طلبکار در بین دانشگاه‌های انگلیسی،‌ دانشگاه «ولور همپتون» است که سه میلیون و 778 هزار و 672 میلیون پوند از 1885 دانشجو طلبکار است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیز نیوز،‌ با این حال «اندی هولدینگ»، مدیر مالی دانشگاه ولور همپتون گفت: 99.5 درصد از شهریه‌ها بدون هیچ مشکلی دریافت شدند.

وی افزود: از آنجا که نگرانی ما دانشجویان غیراروپایی بودند، پیش از آغاز تحصیل، از آنها 5000 پوند پیش پرداخت بیشتر دریافت کردیم.

«ماریا اسکریونز»، سخنگوی دانشگاه استافورد شایر نیز اذعان داشت: این دانشگاه مبلغ 391 هزار و 427 پوند از دانشجویان 19 کشور طلبکار است.

وی تاکید کرد: دانشجویانی که از بازپرداخت شهریه‌های خود امتناع کنند، علاوه بر تعلیق از دانشگاه به ادارات بازپس‌گیری بدهی‌ها معرفی می‌شوند.

دانشگاه بیرمنگام نیز مبلغی حدود یک میلیون و 54 هزار و 586 پوند از 420 دانشجو مطالبه وصول نشده دارد که تاریخ این بدهی‌ها به ماه مه سال 2006 میلادی بازمی‌گردد.

«کاترین بایرلی»، سخنگوی این دانشگاه می‌گوید: حدود دو سوم بدهکاران از دانشجویان انگلیسی یا کشورهای عضو اتحادیه اروپا و مابقی دانشجویان خارجی از سایر کشورها هستند.

البته شماری از دانشجویان انگلیسی که هم‌اکنون در خارج از کشور خود زندگی می‌کنند نیز چندان خوش قول نیستند چرا که طبق آمار آنها نیز حدود 28 میلیون پوند بدهی مالی پرداخت نکرده به دانشگاه‌های کشور خود دارند.


دانشجویان خارجی در کشور انگلیس تحصیل در انگلیس تحصیل در کشور انگلیس
اخبار روزنامه ها