افتتاح دانشکده مالزیایی در کشور انگلیس

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   13 شهریور 1392-04 September 2013بازدید 534افتتاح دانشکده مالزیایی در کشور انگلیسیک دانشکده خصوصی پزشکی در مالزی با عنوان «دانشگاه مشترک دانشکده علوم پزشکی مالزی» یا AUCMS با خرید یک فضای دانشگاهی وسیع در لندن، قصد توسعه فعالیت‌های خود در اروپا را دارد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشگاه AUCMS با خرید 32 هکتار پارک و ساختمان که سابق بر این متعلق به فضای دانشکده «ترند پارک» در دانشگاه «میدلسکز» انگلیس بود، توجهات جهانی را به سوی خود جلب کرده است. خرید این فضای آموزشی برای دانشگاه AUCMS مبلغی معادل 46.5 میلیون دلار هزینه داشته است.

این فضای آموزشی شامل یک دریاچه و 9 ساختمان از جمله خوابگاه‌های دانشجویی، سالن‌های نهارخوری و سالن‌های کنفرانس است.

علاوه بر هزینه خرید، پیش‌بینی می‌شود برای مرمت و بازسازی ساختمان تاریخی عمارت قدیمی این دانشگاه که یک بنای حفاظت شده تاریخی است، مبلغی حدود 15.5 الی 46.5 میلیون دلار هزینه برده شود.

 پیش‌بینی می‌شود تا ماه اکتبر سال جاری میلادی (2013) حدود 300 دانشجو در این دانشگاه ثبت‌نام کنند.

دانشگاه AUCMS که ساختمان اصلی آن در «پنانگ» مالزی است، پنج دانشکده تخصصی پزشکی دارد که حدود 3500 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه قصد دارد همچنین رشته‌های خود را در زمینه مطالعات بازرگانی، حسابداری و مهمانداری توسعه دهد. این دانشگاه همچنین قصد دارد دانشجویان خارجی بیشتری را برای تحصیل در دانشکده‌های مستقر در مالزی به ویژه از کشورهای اندونزی، تایلند و خاورمیانه جذب کند.


افتتاح دانشکده مالزیایی در کشور انگلیس دانشگاه مالزیایی افتتاح دانشگاه مالزیایی
اخبار روزنامه ها