رشد بی‌سابقه نرخ ثبت‌نام در دانشگاه‌های کشور امارات

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   23 شهریور 1392-14 September 2013بازدید 955رشد بی‌سابقه نرخ ثبت‌نام در دانشگاه‌های کشور امارات


آمار مقدماتی از آغاز سال تحصیلی جدید در امارات حکایت از رشد 40 درصدی نرخ ثبت‌نام دانشجویان در دانشگاه‌های خصوصی این کشور دارد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ «سامی محمود»، رئیس دانشگاه شارجه که بزرگترین دانشگاه خصوصی این امیرنشین است، ضمن ابراز خرسندی از افزایش شمار دانشجویان جدید در دانشگاه‌های این کشور، بیشترین نرخ ثبت‌نام‌ها را به ترتیب در رشته‌های علوم، فن‌آوری، مهندسی و علوم پزشکی عنوان کرد.

وی افزود: در سال تحصیلی جاری شاهد رشد 20 الی 40 درصدی شمار دانشجویان نسبت به مدت مشابه در سال تحصیلی گذشته هستیم.

 سامی محمود خاطر نشان ساخت: این افزایش در همه موارد از جمله دانشجویان بین‌المللی و دانشجویان زن و مرد مشاهده می‌شود.

اگرچه هنوز در ابتدای سال تحصیلی جاری هستیم و آمار دقیقی در این زمینه منتشر نشده اما محمود تاکید کرد که رشته‌های پزشکی همیشه با بیشترین استقبال مواجه هستند.

رئیس دانشگاه شارجه گفت: در سال تحصیلی جاری (2013 - 2014) رشته‌های داروسازی، علوم آزمایشگاهی، تغذیه و رژیم درمانی و پرستاری، دانشجویان بیشتری را جذب کرده‌اند. میزان استقبال از رشته مهندسی نیز 30 درصد افزایش داشته است. همچنین شاهد رشد 20 درصدی در رشته مطالعات زبان انگلیسی نیز هستیم.

علاوه بر این طبق آخرین آمار، میزان مشارکت دانشجویان دختر در رشته‌های پایه‌ای در دانشگاه‌های امارات بسیار بیشتر از کشورهای غربی بوده است.


ثبت نام در دانشگاه های خارجی تحصیل در امارات تحصیل در خارج
اخبار روزنامه ها