مخالفت دانشگاه‌های دولتی فیلیپین با کاهش بودجه‌

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   01 مهر 1392-23 September 2013بازدید 437مخالفت دانشگاه‌های دولتی فیلیپین با کاهش بودجه‌

بیش از 20 عضو کنگره فیلیپین مخالفت خود را با قطع بودجه 79 دانشگاه دولتی از مجموع 110 دانشگاه دولتی این کشور در لایحه بودجه سال 2014 میلادی اعلام کردند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اعضای مجلس نمایندگان فیلیپین به همراه برخی از روسای دانشگاه‌های دولتی، ضمن امضاء تفاهم‌نامه‌ای به مخالفت با قطع بودجه دانشگاه‌های دولتی پرداختند.

در این تفاهم‌نامه آمده است: ما قانونگذاران، مدیران و اعضای ذینفع در بخش‌های مختلف، درخواست جدی خود را مبنی بر افزایش کافی بودجه برای عملکرد کیفی بهتر دانشگاه‌های دولتی اعلام می‌داریم.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیزنیوز، در لایحه بودجه ملی سال 2014 میلادی فیلیپن، دانشگاه‌های دولتی این کشور به جای بودجه اصلی یک میلیارد و 395 میلیون دلاری درخواست شده از سوی 110 دانشگاه دولتی، تنها یک بودجه اضطراری 806 میلیون دلاری دریافت خواهند کرد.

منتقدان بر این باورند که در سال آینده (2014) به طور کلی 79 دانشگاه دولتی فیلیپین در مجموع با کاهش بودجه 77 میلیون دلاری مواجه خواهند شد.

در این تفاهم‌نامه همچنین آمده است: مذاکره با نمایندگان کنگره نه تنها برای احیای بودجه 77 میلیون دلاری است بلکه ما خواستار تخصیص اعتبار بیشتر برای دانشگاه‌های دولتی در سال 2014 میلادی هستیم.


دانشگاه فیلیپین دانشگاه های خارجی تحصیل دانشگاه فیلیپین تحصیل در فیلیپین
اخبار روزنامه ها