ارائه رشته‌های مجازی رایگان در دانشگاه های چینی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   06 مهر 1392-28 September 2013بازدید 1138ارائه رشته‌های مجازی رایگان در دانشگاه های چینی

دو دانشگاه چینی صاحب شهرت در قاره آسیا شامل دانشگاه‌های «پکن» و «تسینگهوا» با همکاری موسسه آموزشی بین‌المللی EdX که یکی از ارائه‌کنندگان اصلی دروس آنلاین است، نسبت به ارائه واحدهای درسی مجازی و رایگان اقدام خواهند کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ این دو دانشگاه مطرح چینی از هفته آینده و با همکاری موسسه بین‌المللی EdX، شش رشته تحصیلی را از طریق اینترنت و به صورت آنلاین ارائه می‌دهند.

دانشگاه پکن اوایل هفته گذشته از ارائه چهار رشته شامل «مدارهای الکترونیک» و «مطالعات فرهنگ فولکلور» برای دانشجویان سراسر جهان و از طریق پایگاه اینترنتی EdX خبر داد.

از سوی دیگر دانشگاه «تسینگهوا» نیز اعلام کرد دو رشته «تاریخ معماری چین» و «اصول مدارهای الکترونیک» از 18 اکتبر و مطابق با زمان‌بندی اعلامی از سوی EdX در دسترس علاقه‌مندان به این رشته‌ها در سراسر جهان خواهد بود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیزنیوز، با این حال رقیب اصلی موسسه EdX یعنی موسسه بین‌المللی «کورسرا» (Coursera) نیز که در ماه آوریل سال گذشته میلادی (2012) از سوی دو استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه «استنفورد» بنیان نهاده شد با دو دانشگاه مطرح دیگر چینی در قاره آسیا یعنی دانشگاه‌های «فودان» و «شانگهای جیائوتانگ» تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد ولی تاکنون هیچ‌یک از دو دانشگاه فوق درباره اینکه چه رشته‌هایی را ارائه خواهند داد، صحبتی به میان نیاورده‌اند، اگرچه موسسه Coursera‌ اعلام کرده است که داوطلبان علاقه‌مند به شرکت در این رشته‌ها ملزم به پرداخت 60 الی 90 دلار برای هزینه‌های نظارتی امتحانات هستند.


رشته های مجازی ارائه رشته های مجازی رشته های مجازی دانشگاه چین
اخبار روزنامه ها