روند کند بازار تحقیقات دانشگاهی در اروپا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   07 مهر 1392-29 September 2013بازدید 473روند کند بازار تحقیقات دانشگاهی در اروپا

کمیسیون اروپا هفته گذشته در گزارشی اعلام کرد: بازار تحقیقات دانشگاهی در اتحادیه اروپا به دلیل وجود برنامه‌های مختلف کمک هزینه‌ای برای محققان و سیاست‌های متفاوت اشتراک علمی، همچنان آشفته است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنا به گزارشی که در کمیسیون اروپا قرائت شد، بخش اعظمی از بودجه‌های تحقیقاتی همچنان در میان مرزهای کشورهای عضو اتحادیه اروپا قابل انتقال نیست و برنامه‌های تحقیقاتی ملی همچنان بر مبنای قوانین مختلف انجام می‌شوند که این مسئله همکاری‌های تحقیقاتی فراملی را دشوار می‌کند.

در این گزارش تاکید شده است: نابرابری جنسیتی بدین معنا که همچنان توانایی‌های زنان محقق و مستعد بیهوده اتلاف می‌شوند و این مسئله یکی از مواردی است که روند پیشرفت تحقیقات را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا کند کرده است. در ضمن قوانین گزینشی در حوزه تحقیقات همچنان به طور کامل آشکار، شفاف و مبتنی بر شایستگی نیستند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌ورلدنیوز، گزارش اخیر کمیسیون اروپا درباره حوزه تحقیقات دانشگاهی در کشورهای اروپایی،‌ چگونگی سرمایه‌گذاری دولتی در تحقیقات را نشان می‌دهد که این گزارش حاکی از باقی ماندن مجموعه بودجه دولتی در کل کشورهای اتحادیه اروپا در نرخ 1.47 درصد در سال 2011 میلادی است و این رقم طی دهه اخیر کمترین میزان را به خود اختصاص می‌دهد.


تحصیل در اروپا تحصیل در دانشگاه های اروپا
اخبار روزنامه ها