اعتبار مدارک علمی دو وزیر کشور مالزی در هاله‌ای از ابهام

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   15 مهر 1392-07 October 2013بازدید 532اعتبار مدارک علمی دو وزیر کشور مالزی در هاله‌ای از ابهام

در پی بی‌توجهی مقامات دولتی مالزی نسبت به سوال نمایندگان مبنی بر قانونی بودن و صحت مدارک علمی وزیر منابع انسانی و وزیر علوم این کشور، مشاجرات دولت و نمایندگان گروه مخالف بالا گرفت.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ «اونگ کیان‌مینگ»، از نمایندگان مخالف حزب حاکم دموکرات نسبت به صحت مدرک علمی «ریچارد ریوت»، وزیر منابع انسانی و قائم مقام سابق وزیر امور خارجه مالزی و «ایوون ابین»، وزیر علوم این کشور از دولت پرسش کرد.

وی دراین‌باره گفت: این دو وزیر مدت‌ها است با همین مدارک جعلی در دولت مسئولیت دارند.

اونگ نخستین بار در ماه ژوئن سال جاری میلادی (2013) اعلام کرد که مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی خود را از دانشگاه قلابی «پرستون» در آمریکا اخذ کرده است. ایوون نیز مدعی شده بود مدارک خود را از دانشگاه‌ ایالتی «گلدن» و دانشگاه «کامن‌ولث» در جزایر ویرجین انگلیس اخذ کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌ورلدنیوز، یکی از وزرای حاضر در دفتر نخست وزیر مالزی در پاسخ به مجلس و در حمایت از نخست وزیر این کشور گفت: در صورتی که این مدارک برای استفاده شخصی اخذ شده باشند کاری نمی‌توان کرد و اگر فردی بخواهد صرفا این مدارک را قاب کند و به دیوار خانه‌اش بزند، کاری از ما ساخته نیست اما چنانچه قرار باشد افراد با این مدارک غیرمعتبر به اشتغال در بخش‌های دولتی و خصوصی بپردازند باید برای مقابله با آنها قوانین جدیدی تعیین و تصویب شود.

وی افزود: این مدارک مانند کالاهای تقلبی چینی هستند که هرچند مدرکی از یک دانشگاه هستند اما اعتبار ندارند و اصیل نیستند.


اعتبار مدارک خارجی تحصیل در خارج تحصیل در کشور مالزی تحصیل در مالزی
اخبار روزنامه ها