چین مقصد اصلی دانشجویان اندونزیایی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   16 مهر 1392-08 October 2013بازدید 459چین مقصد اصلی دانشجویان اندونزیایی

نیاز اندونزی به داشتن متخصصان دو زبانه باعث افزایش تمایل دانشجویان اندونزیایی برای تحصیل در دانشگاه‌های چین شده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نتایج یک مطالعه آماری نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر شمار بیشتری از دانشجویان اندونزیایی به منظور فرا گرفتن زبان دوم و به دست آوردن مهارت‌های تکنیکی در دانشگاه‌های چین مشغول به تحصیل می‌شوند چرا که تقاضای کشورشان به داشتن چنین متخصص‌هایی افزایش یافته است.

در سال تحصیلی جاری (2013-2014) حدود 300 دانشجوی اندونزیایی در دانشگاه‌های پکن پذیرفته شدند که تعداد مجموع آنان به 3000 نفر رسیده است. همچنین رشته‌های زبان چینی، تجارت بین‌الملل، روابط بین‌الملل و رشته «فناوری عالی» از مهمترین رشته‌های مورد تقاضای این دانشجویان هستند.

علاوه بر این با افزایش همکاری تجاری و اقتصادی بین دو کشور، بیشتر شرکت‌های چینی در اندونزی سرمایه‌گذاری کرده و برای افراد بومی اشتغال‌زایی می‌کنند.

به نقل از خبرگزاری شینهوا، «محمد تاج‌الدین»، یک دانشجوی اندونزیایی که در دانشگاه «ژجیانگ» در «هانگژو» چین مشغول به تحصیل است، گفت: تعداد افرادی که در اندونزی به زبان چینی مسلط هستند محدود است و افرادی که از این توانایی بهره‌مند باشند، درآمد بیشتری کسب می‌کنند.


تحصیل در چین شرایط تحصیل در چین تحصیل در دانشگاه های چین
اخبار روزنامه ها