مشکلات دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه های آفریقای جنوبی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   17 مهر 1392-09 October 2013بازدید 748مشکلات دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه های آفریقای جنوبی

نتایج یک بررسی جدید تایید می‌کند که دانشگاه‌های آفریقای جنوبی به دلیل اعمال سیاست‌های تبعیض‌آمیز بین دانشجویان آفریقایی و دانشجویان خارجی از دانشجویان بین‌المللی حمایت‌های کافی به عمل نمی‌آورند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این مطالعه که از سوی مشاوران دانشگاه «ویتواترزرند» انجام شده نشان‌دهنده چالش‌های پیش روی بازار آموزش عالی آفریقای جنوبی است که این چالش‌ها ناشی از تعصبات جاری نسبت به دانشجویان غیرآفریقایی است.

«نونسا سینگ» از محققان این مطالعه که در هفتمین اجلاس سالانه «آموزش و یادگیری در آموزش عالی» سخنرانی می‌کرد گفت: در آفریقای جنوبی به طور معمول از دانشجویان قاره آفریقا به عنوان دانشجویان خارجی یاد می‌شود در حالی که دانشجویان اروپایی و آمریکایی دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شوند و این مسئله سبب تبعیض‌های فرهنگی همیشگی شده و موجب آزارهای کلامی و رواج باورهای غلط در محیط ‌های آموزشی در این کشور شده است. این در حالی است که آفریقای جنوبی به عنوان اصلی‌ترین مقصد آفریقایی برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود.

در سال 2011 میلادی بیش از 68 هزار دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه‌های آفریقای جنوبی ثبت‌نام کردند که بیشتر آنها از سایر کشورهای آفریقایی بودند. همچنین نزدیک به 40 هزار نفر از آنها دانشجوی مکاتبه‌ای و مابقی دانشجویان راه دور بودند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌ورلدنیوز، «سینگ» با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها باید تجربه کلی آموزش و یادگیری دانشجویان را ارتقا دهند تاکید کرد: این مطالعه نشان می‌دهد که به چالش‌ها و مشکلات غیرآکادمیک دانشجویان بین‌المللی مانند تبعیض‌های فرهنگی و نژادی، دلتنگی‌ها و ضرورت‌ حمایت‌های مالی از آنان رسیدگی و توجه کافی نمی‌شود.

سینگ تاکید کرد: دلتنگی‌ها و نگرانی‌های دانشجویان بین‌المللی از سوی کارکنان دانشگاه‌های آفریقای جنوبی معمولا مورد بی‌توجهی قرار گرفته و از آن به عنوان یک نگرانی فرعی یاد می‌شود. این در حالی است که دانشگاه‌های این کشور بیش از دانشجویان بومی از شهریه‌های پرداختی از سوی دانشجویان بین‌المللی بهره‌مند شده و سود می‌برند.


تحصیل در خارج تحصیل در آفریا تحصیل در آفریقای جنوبی شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی
اخبار روزنامه ها