افت شدید دانشجویان پاره‌وقت در دانشگاههای انگلیس

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   29 مهر 1392-21 October 2013بازدید 449افت شدید دانشجویان پاره‌وقت در دانشگاههای انگلیس


نتایج مطالعات جدید حاکی از کاهش چشمگیر شمار دانشجویان پاره‌وقت بالای 21 سال در دانشگاه‌های انگلیس است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، داده‌های آماری دو سال اخیر نشان‌دهنده کاهش 40 درصدی یعنی حدود 105 هزار دانشجو در دوره‌های پاره‌وقت در انگلیس است در حالی که شمار دانشجویان تمام‌وقت طی دهه اخیر در این کشور افزایش یافته است.

بنا بر اعلام «اریک توماس»، مدیر موسسه «Universities UK» که یک موسسه حامی دانشگاه‌های انگلیس است، شمار دانشجویان پاره‌وقت به ویژه دانشجویان بزرگسال مقطع کارشناسی به شدت رو به کاهش است و همکاری سیاست‌های ملی با این مسئله بسیار ضعیف است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیزنیوز، بنابر این گزارش عواملی که سبب کاهش جمعیت دانشجویان پاره‌وقت شده‌اند شامل تغییرات ویژگی‌های جمعیتی، شرایط اقتصادی و فشارهای مالی ناشی از آن بر دانشجویان هستند. البته عامل موثر دیگر در این زمینه فقدان شفافیت در نحوه ارائه تحصیلات پاره‌وقت عنوان شده است.

بنابر این گزارش که روی دانشجویان پاره‌وقت بالای 21 سال متمرکز شده، مشکل فوق در میان دانشجویان زن و بزرگسال جدی‌تر است چرا که کاهش تعداد دانشجویان زن سبب کاهش بلندمدت آمار دانشجویان پاره‌وقت شده است. در سال تحصیلی میلادی 2003-2002 و 2012 -2011، تعداد دانشجویان ورودی مرد در دانشگاه‌های انگلیس 4 درصد کاهش داشته در حالی که این تعداد در میان دانشجویان زن 14 درصد بوده است.

مدیر موسسه «Universities UK» در پایان خاطر نشان کرد: انگلیس نیاز به افراد تحصیلکرده بیشتری دارد و تا سال 2020 میلادی بیش از 80 درصد شغل جدید باید ایجاد شود تا در اختیار شمار زیاد فارغ‌التحصیلان این کشور قرار گیرد.


تحصیل در انگلیس ادامه تحصیل در انگلیس شرایط تحصیل در انگلیس
اخبار روزنامه ها