کمک مالی استرالیا برای جذب استعدادهای بین‌المللی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   29 مهر 1392-21 October 2013بازدید 1315کمک مالی استرالیا برای جذب استعدادهای بین‌المللی

یک میلیاردر استرالیایی و همسرش اقدام به اعطای کمک مالی چشمگیر به ارزش 65 میلیون دلار استرالیا به پنج دانشگاه زیرمجموعه دانشگاه استرالیای غربی با هدف ارائه بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان خارجی کردند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از این کمک مالی چشمگیر که از سوی «اندرو» میلیاردر استرالیایی و همسرش «نیکولا» به دانشگاه‌های این کشور تعلق گرفته به عنوان «بزرگترین هدیه تاریخ آموزش عالی در استرالیا» یاد شده است.

از مبلغ فوق 50 میلیون دلار استرالیا صرف تاسیس یک بنیاد مالی برای تامین بودجه سالانه بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی 25 دانشجوی بین‌المللی دکتری و فوق دکتری خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌ورلدنیوز، این مرد خیر که خود نیز دانش آموخته رشته بازرگانی در دانشگاه استرالیای غربی است ابراز امیدواری کرده که تخصیص این کمک نقدی قابل توجه بتواند انگیزه‌ای مهم برای جذب بیشتر استعدادهای علمی برجسته از میان دانشجویان خارجی باشد.

وی هدف خود از اعطای این بورسیه تحصیلی را ایجاد یک نسخه استرالیایی شبیه به بورسیه‌های تحصیلی «رودس» و «گیتس» اعلام کرد که به ترتیب از سوی دانشگاه‌های «آکسفورد» و «کمبریج» اعطا می‌شوند.

وی امیدوار است تخصیص این بودجه سبب جذب استعدادهای مطرح دانشگاهی از کشورهای مختلف به استرالیا و نیز انجام تحقیقات متنوع پس از کارشناسی ارشد شود که هم برای استادان و هم برای دانشجویان مفید خواهد بود.


تحصیل در استرالیا تحصیل استرالیا شرایط تحصیل در استرالیا
اخبار روزنامه ها