نماد یادبود راشل کوری در دانشگاه به همراه تصویر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   07 آبان 1392-29 October 2013بازدید 679
نماد یادبود راشل کوری در دانشگاه به همراه تصویر

دوستان و هم دانشگاهی های راشل کوری به مناسبت سالگرد کشته شدن وی توسط ارتش رژیم صهیونیستی نماد یادبودی را به احترام وی در دانشگاه اورگرین المپیا نصب کردند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از جوان ایرانی، به مناسبت سالگرد کشته شدن راشل کوری توسط ارتش اسرائیل دوستان و هم دانشگاهی های وی نماد یادبودی را به احترام وی در دانشگاه اورگرین آمریکا واقع در المپیای آمریکا نصب کردند.


راشل کوری جوان 23 ساله آمریکایی در 27 ژانویه 2003 به نوار غزه سفر کرد. او در اولین شب اقامتش در رفح با دو عضو دیگر جنبش اتحاد جهانی، در منطقه‌ای بین شهروندان فلسطینی و تک‌تیراندازهای اسرائیلی چادر زدند. امیدوار بودند با نصب تابلوهایی که روی آن‌ها نوشته بودند «افراد بین‌المللی» باعث توقف تیراندازی سربازان اسرائیلی شوند. با این حال، تک‌تیراندازهای اسرائیلی به سمت بالای چادر آن‌ها و حتی چند متر آن‌طرف‌تر از آن‌ها شلیک و راشل و دوستانش را مجبور به ترک محل کردند.کم‌تر از دو ماه بعد و در تاریخ 16 مارس 2003 راشل که کاور نارنجی فلورسنت به تن داشت تا به راحتی دیده شود،
سر راه بولدوزر ارتش رژیم صهیونیستی ایستاد تا از تخریب خانه یک داروساز فلسطینی به نام «سمیر نصرالله» جلوگیری کند. اما بولدوزر اسرائیلی دو بار از روی بدن راشل رد شد و جمجمه او را شکست، دنده‌های او را خرد کرد و ریه‌های او را سوراخ کرد.


راشل به محض ورود به فلسطین و آشنایی با مردم این کشور شیفته آن‌ها شد. وی 28 فوریه 2003 در ایمیلی به مادرش این‌گونه می‌نویسد: «باید بگویم که در این‌جا دارم قدرت و توانایی انسان‌ها در انسان باقی ماندن علی‌رغم دشوارترین شرایط را می‌بینم؛ توانی که تا کنون ندیده بودم. به نظرم نام این را باید عزت گذاشت. کاش می‌توانستی این مردم را ببینی. شاید، امیدوارم، روزی این اتفاق بیفتد.»

مردم فلسطین نیز پاسخ این علاقه راشل را با مراسم باشکوهی دادند که پس از شهادت وی برگزار کردند تا یاد او را گرامی بدارند. 300 شهروند فلسطینی روز بعد از شهادت راشل در مراسم یادبود او و در محلی که وی به شهادت رسیده بود با فعالینی از آمریکایی و انگلیسی عضو جنبش اتحاد جهانی همراه شدند. روی یکی از پلاکاردهای شرکت‌کنندگان نوشته شده بود: «راشل یک شهروند آمریکایی با خون فلسطینی بود.»


نماد راشل کوری نماد راشل کوری در دانشگاه نماد علمی راشد کوری در دانشگاه
اخبار روزنامه ها