قانون آزادسازی حمل اسلحه برای دانشجویان در آمریکا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   12 آبان 1392-03 November 2013بازدید 488قانون آزادسازی حمل اسلحه برای دانشجویان در آمریکا

دانشجویان «دانشگاه دولتی پنسیلوانیا» در آمریکا در صورت تصویب یک طرح پیشنهادی احتمالا به زودی می‌توانند علاوه بر کتاب‌های درسی، اسلحه‌های خود را نیز همراه‌شان به دانشگاه ببرند!به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس یک طرح پیشنهادی و تنظیم آن که در جلسه آتی هیات دولتی نظام آموزش عالی این دانشگاه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، حمل سلاح در برخی از 14 دانشکده دانشگاه دولتی پنسیلوانیا آزاد خواهد شد.

«ران هنری»، رییس کمیته مالی، اداری و تجهیزات این هیات دولتی دانشگاه پنسیلوانیا می‌گوید: وکلای این هیات در حال بازبینی و بررسی طرح پیشنهادی از سوی کارگروه ویژه امنیت هستند که به موجب آن ممنوعیت کامل حمل سلاح در 14 دانشکده دانشگاه دولتی پنسیلوانیا برداشته خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی «یونیورسیتی‌هرالد»، بنابراین طرح پیشنهادی حمل سلاح در برخی نقاط از دانشکده‌ها نظیر پیاده‌روها و نواحی خارج از ساختمان که مناطق حساسی نیستند، آزاد خواهد بود. با این حال به همراه داشتن اسلحه در داخل محوطه و ساختمان‌های دانشگاه، سالن‌های ورزشی – تفریحی و اماکن مختلف تفریحی کماکان ممنوع خواهد بود.

نیمی از 14 دانشکده دانشگاه دولتی پنسیلوانیا سیاستی را اتخاذ کرده‌اند که در آن حمل سلاح توسط دانشجویان، کارکنان و مراجعین این دانشگاه به کلی ممنوع نیست. بسیاری معتقدند اجرای این سیاست سبب بروز مشکلات و خطرات جدی در دانشکده‌های این دانشگاه خواهد شد.


حمل اسلحه در دانشگاه قانون حمل اسلحه در دانشگاه امریکا حمل اسلحه توسط دانشجو در امریکا
اخبار روزنامه ها