صدور کارت‌های شناسایی هوشمند برای دانشجویان خارجی در کشور مالزی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   13 آبان 1392-04 November 2013بازدید 468صدور کارت‌های شناسایی هوشمند برای دانشجویان خارجی در کشور مالزیدر تازه‌ترین تصمیم در خصوص دانشجویان خارجی وزارت کشور مالزی پیشنهاد کرده است تا برای دانشجویان خارجی کارت‌های شناسایی هوشمند صادر شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از مالزی، احمد زاهد حمیدی وزیر دفاع مالزی که اظهاراتش در خصوص توقف ویزای توریستی 14 روزه برای ایرانیان طی روزهای گذشته نگرانی بسیار زیادی را برای ایرانیان به ویژه دانشجویان مقیم مالزی به وجود آورده بود، در تازه‌ترین اظهار نظر خود از پیشنهادی خبر داده است که در صورت تصویب برای دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در مالزی کارت خصوصی صادر می‌شود.

وی گفته است که وزارت کشور مالزی در این خصوص در حال گفت‌وگو با وزارت آموزش مالزی است و در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات کارت‌های هوشمندی صادر خواهد شد که در آنها از چیپ‌های RFID و بارکد استفاده شده است.

به گفته وی، دانشجویان خارجی می‌توانند به جای پاسپورت این کارت‌های هوشمند را با خود همراه داشته باشند.

وزارت کشور مالزی از چندی پیش صدور این کارت‌های هوشمند را برای کارگران خارجی در این کشور آغاز کرده است و تا پایان سال آینده بیش از دو میلیون کارگر خارجی در مالزی از این کارت‌های شناسایی استفاده خواهند کرد.


کارت هوشمند دانشجویی کارت هوشمند دانشجو کارت شناسایی هوشمند دانشج تحصیل در مالزی شرایط تحصیل در مالزی
اخبار روزنامه ها