بحران کمبود امکانات در دانشگاه‌های «غنا»

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   14 آبان 1392-05 November 2013بازدید 351بحران کمبود امکانات در دانشگاه‌های «غنا»

دانشگاه‌های دولتی در «غنا» با موج افزایش درخواست‌های پذیرش مواجه هستند اما این دانشگاه‌ها امکانات کافی و توانایی پاسخگویی به این تقاضاهای وسیع را که با هجوم دانشجویان از کشورهای همسایه نیز تشدید شده ندارند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به دلیل نبودن امکانات کافی در مقابل تقاضاهای رو به رشد داوطلبان، دیگر نمرات دریافتی برای پذیرش دانشجو ملاک قرار نمی‌گیرد و بعضی از دانشجویان ذیصلاح با وجود کسب نمرات مورد نیاز باید برای پذیرش نهایی تحت آزمون‌های دیگر قرار گرفته یا مردود می‌شوند.

شرایط فوق به دلیل هجوم دانشجویان از کشورهای همسایه به ویژه نیجریه وخیم‌تر شده است. چرا که دانشجویان نیجریه معمولا به دلیل وقوع اعتصاب‌های متعدد در دانشگاه‌های کشورشان، غنا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌ورلدنیوز، اولیا یکی از دانشجویان نیجریه‌ای می‌گوید: طی چهار ماه گذشته و به دنبال اعتصاب در دانشگاه‌های نیجریه، دانشجویان خانه‌نشین شده‌اند پس بهترین گزینه برای ما این است که مکان دیگری را برای تحصیل فرزندانمان پیدا کنیم.

وی افزود: حدود یک ماه در غنا به دنبال دانشگاهی گشته‌ام تا بتوانم فرزندم را در آن ثبت‌نام کنم.

او در ادامه گفت: برای ما فرستادن فرزندانمان به دانشگاه‌های اروپایی بسیار پرهزینه است و حتی اگر پول کافی هم داشته باشیم قوانین اعطای ویزای تحصیلی بسیار پیچیده شده است پس کشورهای همسایه به مراتب گزینه مناسب‌تری هستند.

در سال تحصیلی جاری (2014-2013) «دانشگاه غنا» به دلیل نداشتن ظرفیت کافی ناچار شده است که 39 هزار و 645 درخواست پذیرش از سوی دانشجویان را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باطل کند.


دانشگاه خارجی دانشگاه های غنا مشکلات رفاهی در دانشگاه های غنا
اخبار روزنامه ها