اعتراض گسترده جامعه دانشگاهی, دانشگاه‌های انگلیس را فلج کرد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   18 آبان 1392-09 November 2013بازدید 413اعتراض گسترده جامعه دانشگاهی, دانشگاه‌های انگلیس را فلج کردصدها نفر از جامعه دانشگاهی انگلیس در اعتراض به افزایش بسیار ناچیز دستمزدهایشان که بسیار پایین تر‌از نرخ تورم در این کشور است، دست به اعتراض گسترده زدند.

به گزاش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این تظاهرات گسترده استادان و دانشجویان نیز در حمایت از کارکنان دانشگاهی به جمع معترضان پیوستند.

دانشجویان معترض به نشانه اعلام همبستگی با کارکنان یک ساختمان را در دانشگاه «ساسکس» تا پاسی از شب اشغال کردند.

به دنبال این اعتراض ملی که منجر به فلج شدن و تعطیلی دانشگاه‌های انگلیس شد، هزاران دانشجو به خانه‌هایشان فرستاده شدند.

«جیم گیلد»، مباشر اتحادیه کالج‌ها و دانشگاه‌های انگلیس (UCU)‌ دراین‌باره گفت:‌حتی آن دسته از کارکنان دانشگاهی که عضو این اتحادیه نیستند نیز از این اعتصاب به شدت حمایت می‌کنند. حقیقت این است که طی پنج سال اخیر شاهد کاهش 13 درصدی در میزان پرداخت دستمزدهای کارمندان دانشگاه‌ها هستیم در حالی که روسای دانشگاه‌ها حقوق خود را به طور مداوم افزایش می‌دهند.

 پایگاه اینترنتی یونیورسیتیزنیوز، «گیلد» افزود: باید منتظر بمانیم و ببینیم واکنش دانشگاه به این اقدام ما چیست اما اگر مجبور شویم به اعتصاب خود ادامه می‌دهیم. اعتصاب یک روزه فوق در اعتراض به افزایش یک درصدی دستمزد کارکنان دانشگاهی در انگلیس صورت می‌گیرد. اعضای اتحادیه کالج‌ها و دانشگاه‌های انگلیس معتقدند این میزان افزایش دستمزدها پاسخگوی هزینه‌های رو به افزایش زندگی نیست.


اعتراض به دانشگاه اعتراض در دانشگاههای انگلیس اعتراض دانشجویان انگلیسی در دانشگاه انگلیس
اخبار روزنامه ها