رتبه نخست دانشگاه های برتر جهان در نظام رتبه بندی URAP

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   21 آبان 1392-12 November 2013بازدید 708 رتبه نخست دانشگاه های برتر جهان در نظام رتبه بندی URAP

در نظام رتبه بندي URAP دانشگاه هاروارد رتبه نخست دانشگاه هاي برتر جهان را کسب کرد.


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از جعفر مهراد سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام ISC در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: در نظام رتبه بندي URAP، دانشگاه هاروارد در ايالات متحده آمريکا رتبه اول دانشگاه هاي برتر جهان را به خود اختصاص داده است.

وي افزود: دانشگاه جان هاپکينز با يک پله صعود نسبت به سال 2012 ميلادي، رتبه دوم دانشگاه هاي برتر جهان را کسب کرده است و دانشگاه هاي تورنتو از کشور کانادا، دانشگاه استنفورد و بر کلي از ايالات متحده آمريکا و دانشگاه آکسفورد از کشور انگلستان به ترتيب رتبه هاي سوم تا ششم را کسب کرده است.

مهراد تصريح کرد: از مجموع 689 دانشگاه برتر اورپا، دانشگاه اکسفورد رتبه اول را کسب نموده است که در رتبه بندي دانشگاه هاي برتر جهان در جايگاه ششم قرار دارد البته دانشگاه هاي کمبريج، امپريال کالج، کالج لندن و کمپانگ به تربيت رتبه هاي دوم تا پنجم را ان آن خود کرده اند.

وي اظهار داشت: از بين دانشگاه هاي برتر آسيايي، دانشگاه توکيو رتبه اول آسيا و رتبه دهم دانشگاه هاي برتر جهان را به خود اختصاص داده است البته دانشگاه هاي کيوتو، سئول، دانشگاه ملي سنگاپور اوزاکاي ژاپن به ترتيب رتبه هاي دوم تا پنج آسيا و در دامنه 25 تا 50 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند.

وي خاطر نشان کرد: دانشگاه استانبول ترکيه با رتبه 417 جهاني، رتبه اول دانشگاه هاي ترکيه را کسب کرده است و که پس از آن دانشگاه حاجت تپ با کسب جايگاه 458 جهاني رتبه دوم کشوري را کسب کرده است.


نظام رتبه بندی URAP برترین دانشگاه جهان برترین دانشگاه های جهان نظام رتبه بندی دانشگاه ها
اخبار روزنامه ها