تعطیلی مدارس و دانشگاه های پایتخت عربستان به دلیل بارش شدید باران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   27 آبان 1392-18 November 2013بازدید 361
 تعطیلی مدارس و دانشگاه های پایتخت عربستان به دلیل بارش شدید باران

بارش شدید باران و جاری شدن سیل در مناطق مرکزی عربستان سعودی، مدارس و دانشگاه های پایتخت این کشور را به تعطیلی کشاند.
 
شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -بارش شدید باران و جاری شدن سیل در مناطق مرکزی عربستان سعودی، مدارس و دانشگاه های پایتخت این کشور را به تعطیلی کشاند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از : سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از شبکه خبری "الجزیره"، در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیل در برخی مناطق مرکزی عربستان سعودی به ویژه شهر "الریاض" و حومه آن، مسئولان وزارتخانه های آموزش و پرورش و آموزش عالی این کشور از تعطیلی مدارس و دانشگاه های پایتخت در روز یک شنبه (امروز) خبر دادند.

تعطیلی مدارس و دانشگاه های "الریاض" پس از آن اعلام شد که این شهر و شماری دیگر از شهرها و استان های عربستان سعودی شامگاه روز شنبه شاهد بارش شدید باران و جاری شدن سیل بودند که در نتیجه آن، حرکت عبور و مرور در برخی از خیابان ها و تونل های واقع در جاده های اصلی متوقف شده و برخی رانندگان گیر کرده در مسیر نیز مجبور شدند در خودروهای خود باقی بمانند.

در همین حال، گزارشگر "الجزیره" در عربستان سعودی اعلام کرد که بارش های شدید باران و جاری شدن سیل در مناطق مختلف این کشور، تاکنون هیچ گونه خسارت جانی در پی نداشته و تنها به بستن برخی جاده های اصلی، اختلال در عبور و مرور خودروها و قطع برق برخی از محله های شهر "الریاض" منجر شده است.

این در حالی است که مسئولان اداره هواشناسی عربستان سعودی پیش از این به ساکنان مناطق مرکزی هشدار داده بودند که از رفتن به اماکن عمومی و دره ها خودداری کنند، چرا که بر اساس پیش بینی های این اداره، بارش ها در مناطق مختلف این کشور تا روز دوشنبه  ادامه خواهد یافت.


مدارس عربستان تعطیلی در مدارس تعطیلی در مدارس به علت بارش باران
اخبار روزنامه ها