مشکلات دستمزد کم استادان هندی توسط نظام آموزشی این کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   30 آبان 1392-21 November 2013بازدید 461مشکلات دستمزد کم استادان هندی توسط نظام آموزشی این کشور

استادان «کم‌مزد»، نظام آموزشی هند را به باتلاق می‌برند


کمیسیون اعتبارات دانشگاهی هند (UGC) طی گزارشی اعلام کرد که نظام آموزش عالی این کشور به دلیل استفاده دانشگاه‌ها از استادان موقت و با دستمزد پایین در حال نابودی است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بررسی‌های UGC از چهار استاد دانشکده علوم بازرگانی «خایرا» در ایالت پنجاب هند نشان می‌دهد که بسیاری از استادان این دانشکده با دستمزدی پایین‌تر از میزان قانونی کار می‌کنند.

این مسئله در سراسر کشور هند نیز به چشم می‌خورد و دانشگاه‌ها و دانشکده‌های هندی استادان را به صورت موقت استخدام می‌کنند و به جای عقد قرارداد دائمی با آنها قراردادهای موقت با حداقل دستمزد امضا می‌کنند. ضمن اینکه بسیاری از این استادان حائز شرایط استادی نیستند.

این مسئله به یک بحران پنهان در هندوستان تبدیل شده و در حال غرق کردن نظام آموزش عالی این کشور است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌ورلدنیوز، وزارت آموزش عالی و کمیته اعتبارات دانشگاهی (UGC)، هیچ کدام اطلاعات دقیقی از ظرفیت‌های خالی در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های این کشور و تعداد قراردادهای دائمی برای پر کردن این ظرفیت‌های خالی در دست ندارند.

یک کمیته دائمی در مجلس هند در گزارش سالیانه اخیر خود تنها به یک رقم ناقص و اجمالی اشاره کرده است.

بنابر این گزارش، از مجموع 16 هزار و 324 پست شغلی مصوب برای تدریس در دانشگاه، 6254 پست یعنی 38 درصد آنها خالی بوده است.

این کمیته با ابراز نگرانی خود از این گزارش، نظام آموزش هند را به بیماری تشبیه کرده است که نیاز به مراقبت و درمان فوری دارد.


تحصیل در خارج تحصیل در هند دستمزد استادان هند دستمزد استاتید در دانشگاه هند
اخبار روزنامه ها