صدور مجوز دولت مصر برای ورود بدون مجوز نیروهای امنیتی به دانشگاه های این کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   02 آذر 1392-23 November 2013بازدید 637 صدور مجوز دولت مصر برای ورود بدون مجوز نیروهای امنیتی به دانشگاه های این کشور

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)-در پی ادامه تظاهرات در دانشگاه های مصر، دولت این کشور به نیروهای پلیس اجازه داد بدون مجوز وارد دانشگاه ها شوند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از شبکه خبری "اسکای نیوز عربی"، در پی افزایش تظاهرات دانشجویی در دانشگاه های مصر به دنبال کشته شدن یک دانشجوی معترض دانشگاه "الازهر" در تظاهرات شامگاه چهارشنبه، دولت مصر روز پنج شنبه تصمیم گرفت به نیروهای پلیس این کشور اجازه دهد بدون مجوز وارد دانشگاه ها شده و به مقابله با تظاهرکنندگان معترض بپردازند.

در همین راستا، خبرگزاری رسمی مصر (الشرق الاوسط) گزارش داد که شورای وزیران این کشور روز پنج شنبه به نیروهای پلیس اجازه داده در صورت وجود هر گونه وضعیت تهديدآمیز در دانشگاه ها، به صورت فوری و بدون نیاز به مجوز وارد دانشگاه شده و با تظاهرات دانشجویان برخورد کنند.

این در حالی است که دولت مصر پیش از این نیز در ماه اکتبر گذشته و بنا به درخواست رئيس دانشگاه "الازهر"، به نیروهای امنیتی این کشور اجازه داده بود که پس از دریافت مجوز از دادستانی کل کشور، وارد دانشگاه ها شوند.

از سوی دیگر، جنبش "دانشجویان مخالف کودتا" در دانشگاه "الازهر" نیز که وابسته به گروه "اخوان المسلمین" مصر می باشد، انتفاضه در داخل دانشگاه های این کشور در پاسخ به حمله شامگاه چهارشنبه نیروهای امنیتی به دانشجویان این دانشگاه را خواستار شدند.

در همین راستا، جنبش "دانشجویان مخالف کودتا" روز پنج شنبه با انتشار بیانیه ای در صفحه خود در شبکه اجتماعی "فیسبوک"، اعلام کرد: انتفاضه "الازهر" از انقلاب مسالمت آمیز خود تا پاکسازی کامل مصر از کودتاچیان دست برنداشته و همچنان خواستار آزادی تمامی افراد بازداشتی اسیر در پشت میله های زندان کودتاچیان می باشد.

جنبش "دانشجویان مخالف کودتا" همچنین به دولتمردان کنونی مصر هشدار داد که در صورت آزاد نشدن دانشجویان بازداشتی، اعتراض های دانشجویی بیشتر خواهد شد.

در همین حال، حزب "آزادی و عدالت"، شاخه سیاسی گروه "اخوان المسلمین" مصر نیز از رئیس دانشگاه "الازهر" که نسبت به برپایی هر گونه تجمع و تظاهرات اعتراض آمیز در این دانشگاه هشدار داده و پیشتر اجازه داده بود نیروهای امنیتی این کشور برای مقابله با تظاهرات مسالمت آمیز هزاران دانشجوی معترض، وارد پردیس دانشگاه شوند، خواست فورا از سمت خود استعفا دهد.

این در حالی است که دانشجویان دانشگاه "الازهر" نیز روز پنج شنبه در اعتراض به کشته شدن یکی از هم دانشگاهی های خود به دست نیروهای امنیتی در تظاهرات شامگاه چهارشتبه پردیس دانشگاه، تحصن اعتراض آمیز برپا کردند.


صدور مجوز دولت مصر ورود بدون مجوز نیروهای امنیتی دانشگاه های کشور
اخبار روزنامه ها