دعوت دانشجویان الازهر به انتفاضه در دانشگاه‌های سراسر مصر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   02 آذر 1392-23 November 2013بازدید 459دعوت دانشجویان الازهر به انتفاضه در دانشگاه‌های سراسر مصر

دانشجویان دانشگاه الازهر با صدور بیانیه‌ای در پی کشته شدن یکی از دانشجویان معترض در تظاهرات شب گذشته توسط نیروهای امنیتی خواستار انتفاضه همه دانشگاه‌های سراسر مصر تا برچیده شدن بساط کودتاچیان شدند.


به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری المصری الیوم، جنبش دانشجویان مخالف کودتا در دانشگاه الازهر و وابسته به جماعت اخوان المسلمین امروز پنجنشبه خواستار انتفاضه در داخل دانشگاه‌های مصر در پاسخ به حمله چهارشنبه شب نیروهای وزارت کشور به دانشجویان الازهر شدند.

حزب آزادی و عدالت مصر نیز از رئیس دانشگاه که اجازه ورود نیروهای وزارت کشور به داخل شهرک دانشگاهی الازهر برای حمله به تظاهرات مسالمت آمیز هزاران دانشجو را داده بود خواست فورا استعفا کند.

جنبش دانشجویان مخالف کودتا در بیانیه‌ای منتشر شده در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس بوک اعلام کرد: انتفاضه الازهر از انقلاب مسالمت آمیز خود تا پاکسازی کامل مصر از کودتاچیان دست برنخواهد داشت و همچنان خواستار آزادی همه بازداشتی‌هایی است که در پس میله‌های زندان کودتاچیان اسیر شده‌اند.

این جنبش به مقامات مصری هشدار داد در صورت آزاد نشدن دانشجویان بازداشتی اعتراض‌های دانشجویی شدت خواهد گرفت.

دانشجویان دانشگاه الازهر نیز امروز در اعتراض به کشته شدن یکی از دانشجویان به دست نیروهای امنیتی در تظاهرات شب گذشته در شهرک دانشگاهی الازهر تحصن اعتراض آمیز برپا کردند.

رئیس دانشگاه الازهر درباره برپایی هر گونه تجمع و تظاهرات در شهرک دانشگاهی هشدار داده است.دانشجویان الازهر انتفاضه دانشگاه‌های سراسر مصر
اخبار روزنامه ها