بحران مالی و مشکلات تحصیلی گریبانگیر 20 دانشگاه دولتی پاکستان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   03 آذر 1392-24 November 2013بازدید 410بحران مالی و مشکلات تحصیلی گریبانگیر 20 دانشگاه دولتی پاکستان


بیش از 20 دانشگاه در ایالت «سند» پاکستان به دلیل افزایش بدهی‌های خود و رسیدن به کسر بودجه بیش از 83.5 میلیون دلاری با بحران مالی جدی روبرو هستند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشگاه‌های ایالت سند با مشکلات ناشی از افزایش دستمزدها و هزینه‌های جاری خود مواجه هستند و بسیاری از آنها حقوق استادان و کارکنان خود را با استفاده از وام‌های بانکی پرداخت می‌کنند.

دریافت این وام‌ها از سوی دیگر برنامه‌های تحقیقاتی دانشگاه‌ها را به شدت دچار آسیب کرده و برنامه‌های توسعه آنها را متوقف ساخته است.

«مختار»، مدیرکل شورای اعتبارات دانشگاهی پاکستان (HEC) معتقد است که عدم مدیریت مالی مناسب دلیل اصلی بحران مالی دانشگاه‌های سند است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیزنیوز، وی تصریح کرد: دانشگاه‌های ایالت سند بودجه‌ای را که برای آنها مناسب است دریافت می‌کنند اما این امکان وجود دارد که بودجه‌ مربوط به برنامه توسعه که در اختیار آنها قرار می‌گیرد، کاهش یابد و این امر تاثیر منفی بر برنامه‌های تحقیقاتی و توسعه‌ای آنها می‌گذارد.

«جمیل کاظمی»، از مدیران فدراسیون کل دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی پاکستان در دفتر سند، نگرانی شدید خود را در آخرین اجلاس این فدراسیون نسبت به کاهش شدید اعتبارات تخصیصی از سوی کمیته اعتبارات به دانشگاه‌های این ایالت اظهار داشت و افزایش اعتبارات دانشگاه‌ها را خواستار شد.


دانشگاه پاکستان تحصیل در پاکستان اوضاع تحصیل در پاکستان
اخبار روزنامه ها