تلاش دولت یونان برای پایان دادن به اعتصاب دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   05 آذر 1392-26 November 2013بازدید 605تلاش دولت یونان برای پایان دادن به اعتصاب دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی

مقامات وزارت آموزش یونان و مدیران «دانشگاه آتن» با برگزاری جلساتی تلاش می‌کنند تا به اعتصاب دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی این کشور پایان دهند.به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کارمندان دانشگاه‌های یونان که 75 روز است در اعتصاب به سر می‌برند اعلام کردند که دو روز دیگر یعنی 25 و 26 نوامبر این اعتصاب را تمدید و بر حقوق خود پافشاری می‌کنند.

آنها به اجرای دستورالعمل جدید از سوی دولت یونان که سبب قطع همکاری با کارمندان دانشگاهی یا جابه‌جایی آنها می‌شود، معترض هستند.

به طور قطع این اعتصاب‌ها زندگی دانشجویان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و ممکن است حتی منجر به از دست دادن کل ترم تحصیلی آنها شود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیزنیوز، یک کمیته تحقیق نیز مسئول رسیدگی به اعتصاب کارکنان دانشگاهی شده است. این کمیته دستور انجام تحقیقات مقدماتی درباره این اعتصاب را صادر کرد.

از سوی دیگر فدراسیون کارکنان آموزش و تحقیق متحد یونان (POSDEP) در خواست «آنتونیس ساماراس»، نخست‌وزیر یونان مبنی بر آمدن بر سر میز مذاکره برای بازگشایی مجدد دانشگاه‌ها را قبول نکرد.


تحصیل در یونان تحصیل در کشور یونان شرایط تحصیل در یونان اعتصاب در دانشگاه های یونان
اخبار روزنامه ها