نحوه ارزشیابی مدارک دانشگاه‌های خارج از کشور و هزینه ارزشیابی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   09 آذر 1392-30 November 2013بازدید 656نحوه ارزشیابی مدارک دانشگاه‌های خارج از کشور و هزینه ارزشیابی

مدیرکل سابق امور دانش‌آموختگان وزارت علوم با اشاره به سامانه‌ای بودن ارزشیابی مدارک دانشگاه‌های خارج از کشور، هزینه ارزشیابی مدارک در هر یک از مقاطع تحصیلی را اعلام کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر محمد حسین مجلس آرا در گفت‌و‌گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه دانش آموختگانی که از دانشگاه‌های خارج از کشور فارغ‌التحصیل می‌شوند، پس از مراجعه به کشور برای ادامه تحصیل و امور دیگر نیاز به تایید و ارزشیابی مدارک خود دارند، اظهار کرد: هزینه ارزشیابی مدارک بر اساس مصوبه دولت مشخص می‌شود.

وی افزود: هزینه ارزشیابی مدارک برای مدارک مقطع کارشناسی 30 هزار تومان، کارشناسی ارشد 60 هزار تومان و برای مقطع دکتری 100 هزار تومان است.

به گفته مدیرکل سابق امور دانش‌آموختگان وزارت علوم این دسته از افراد باید مدارک خود را اسکن و در سایت اداره کل دانش آموختگان بارگذاری کنند.

مجلس آرا خاطر نشان کرد: پس از بررسی مدارک توسط کارشناسان، تایید مدارک از طریق سامانه در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.


ارزشیابی مدارک دانشگاههای خارجی دانشگاه های خارجی نحوه ارزشیابی مدارک دانشگاههای خارجی
اخبار روزنامه ها