خلف وعده دولت استرالیا در مورد اعتبارات دانشگاهی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   10 آذر 1392-01 December 2013بازدید 381خلف وعده دولت استرالیا در مورد اعتبارات دانشگاهی

دولت جدید و محافظه‌کار استرالیا به رغم وعده‌های پیش از انتخابات خود مبنی بر عدم کاهش اعتبارات دانشگاهی از کاهش 825 میلیون دلاری در بودجه دانشگاه‌های این کشور خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علاوه بر قطع بودجه فوق، 820 هزار دانشجوی استرالیایی از این پس از دریافت تخفیف در بازپرداخت وام‌های دانشجویی خود بی‌بهره شده و این امر برای آنها 275 میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

«کریستوفر پاین»، وزیر آموزش استرالیا لایحه‌ای را ارائه کرد که به موجب آن سرمایه‌گذاری در دانشگاه‌های این کشور کاهش می‌یابد. به گفته منتقدان لایحه پیشنهادی «پالین» به دانشگا‌ه‌ها لطمه می‌زند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌ورلدنیوز، طبق این لایحه تقسیم یا حذف دو درصدی در بودجه دانشگاه‌ها در سهم تخصیصی دولت فدرال به دانشگاه‌های این کشور از سال آینده اعمال می‌شود. همچنین 1.25 درصد نیز در سال 2015 میلادی با عنوان «صرفه‌جویی» به این رقم اضافه می‌شود که طی چهار سال، بار مالی زیادی را به دانشگاه‌های استرالیا تحمیل خواهد کرد.


دانشگاه استرالیا تحصیل در استرالیا شرایط تحصیل در استرالیا
اخبار روزنامه ها