رشته جدید طراحی بازی‌های رایانه‌ای در دانشگاه‌های کشور کانادا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   11 آذر 1392-02 December 2013بازدید 351رشته جدید طراحی بازی‌های رایانه‌ای در دانشگاه‌های کشور کانادادانشگاه «آلبرتا» در کانادا برای نخستین بار در جهان در رشته جدید «طراحی بازی‌های رایانه‌ای» ضمن پذیرش دانشجو به فارغ‌التحصیلان مدرک رسمی این رشته را ارائه می‌کند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «شان گوگلاس»، مدیر «برنامه اعطای مدرک توسعه بازی‌های رایانه‌ای» گفت: قصد ما اطمینان از تربیت دانشجویان برتر است و می‌خواهیم از برخی تجربیات آنها در طراحی بازی‌های رایانه‌ای استفاده کنیم چرا که معتقدیم این بازی‌ها جالب هستند و اگر موضوعات مخرب نداشته باشند می‌توانند موجب تقویت خلاقیت شوند.

وی افزود: بازی‌های رایانه‌ای واسطه‌های بسیار تاثیرگذاری در سرگرمی، آموزش، تغییرات اجتماعی برای دانشجویانی هستند که از آنها استفاده می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیزنیوز، در این برنامه دانشجویان دانشکده‌های مختلف در زمینه‌های گوناگون یک بازی رایانه‌ای طراحی می‌کنند. تیم‌های متشکل از دانشجویانی با سوابق تحصیلی مختلف باید بازی‌ها را از جنبه‌های مختلفی نظیر طول بازی، نمونه اولیه، آزمایش و ارائه بررسی کنند.

«گوگلاس» امیدوار است که این تنوع در میان شرکت‌کنندگان منتهی به تحول و تولید بازی‌های متنوع در صنعت بازی‌های رایانه‌ای شود.


رشته ی طراحی بازی های رایانه ای طراحی بازی های رایانه ای رشته طراحی بازی رایانه ای در کانادا تحصیل در کانادا
اخبار روزنامه ها