اعتراض دانشجویان امریکایی به افزایش هزینه ها و مسئول دانستن دانشگاه ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   18 آذر 1392-09 December 2013بازدید 380اعتراض دانشجویان امریکایی به افزایش هزینه ها و مسئول دانستن دانشگاه ها


جوانان آمریکایی دانشگا‌ه‌ها را مسئول افزایش هزینه‌ها می‌دانند

بسیاری از جوانان آمریکایی که تحصیلات دانشگاهی را یکی از ملزمات برای یافتن شغل تمام‌وقت می‌دانند از هزینه‌های سنگین آموزش عالی در کالج‌ها و دانشگاه‌های این کشور به شدت ناراضی هستند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از : سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نتایج یک نظرسنجی در دانشکده علوم سیاسی دانشگاه هاروارد آمریکا نشان داد که اکثریت جوانان هزینه‌های تحصیلی را یک مشکل عمده قلمداد می‌کنند و البته دانشگاه‌ها را مقصر این هزینه‌های سنگین می‌دانند.

در این نظرسنجی عمدتا جوانان 18 تا 24 ساله شرکت داشتند و 58 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقد بودند که افزایش بدهی‌های دانشگاهی یک مشکل جدی است. 22 درصد نیز این هزینه‌ها را مشکلی جزیی عنوان کرده‌اند. از جمع پاسخ‌دهندگان 39 درصد از دانشگاه‌ها به دلیل افزایش هزینه‌های تحصیلی انتقاد شدید کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌هرالد، اعلام نتایج این نظرسنجی موجی از دغدغه و تردید را در میان فارغ‌التحصیلان دبیرستانی آمریکا که در اندیشه ورود به دانشگاه هستند به وجود آورد. اگر چه داشتن مدرک تحصیلی برای یافتن شغل در آینده ضروری است اما بدهی‌های تحصیلی یک عامل بازدارنده برای ادامه تحصیل است. با توجه به اقتصاد ضعیف در آمریکا، مشاغل به سختی کفاف تامین هزینه‌های تحصیل را می‌دهند.


تحصیل در امریکا تحصیل امریکا شرایط تحصیل در امریکا نحوه تحصیل در امریکا
اخبار روزنامه ها