افزایش اعتراضات دانشجویی در دانشگاه‌های مصر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   01 دی 1392-22 December 2013بازدید 445افزایش اعتراضات دانشجویی در دانشگاه‌های مصر

دانشگاه‌های مصر از آغاز سال تحصیلی جدید، صحنه افزایش درگیری‌ها و تظاهرات در واکنش به مشکلات تحصیلی و حمایت از «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده این کشور بوده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تنها طی هفته گذشته، ‌ده‌ها دانشجوی مصری در اعتراض به مقامات داخلی این کشور در درگیری با نیروهای پلیس در دانشگاه‌های قاهره و سراسر مصر مجروح شدند. 13 دانشجوی منتسب به حزب «اخوان المسلمین» از «دانشگاه الازهر» نیز به دلیل شرکت در تظاهرات اخراج شدند.

دانشجویان مصری معتقدند دلیل موجهی برای انجام تظاهرات دارند. اخبار منتشر شده در ماه نوامبر از سوی اتحادیه دانشجویی مصر حاکی از کشته شدن 213 دانشجو، بازداشت 530 دانشجو و حدود 2000 نفر مجروح به دنبال کودتای نظامی سوم ژوئیه در این کشور است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتیزنیوز، در ماه نوامبر 88 درصد از خواسته‌های دانشجویان را مسائل سیاسی و بازمانده مشکلات آموزشی تشکیل می‌داد. این مسائل شامل ثبت نام، نقل و انتقال دانشجویان و هزینه خوابگاه می‌شدند.

مهمترین خواسته سیاسی ماه گذشته دانشجویان نیز آزادی استادانی بود که در خلال تظاهرات در حمایت از «محمد مرسی»، رئیس جمهور برکنار شده این کشور دستگیر شده بودند. از کودتای نظامی سوم ژوئیه در مصر تاکنون 106 استاد و مدرس دانشگاه‌ها در این کشور دستگیر شده‌اند.


تحصیل در مصر شرایط تحصیل در مصر ادامه تحصیل در مصر چگونگی تحصیل در مصر اعتراضات دانشجویی در دانشگاه‌های مصر
اخبار روزنامه ها