بحران فرار مغزها از آفریقای جنوبی از سوی فارغ التحصیلان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   04 دی 1392-25 December 2013بازدید 403بحران فرار مغزها از آفریقای جنوبی از سوی فارغ التحصیلان

از آنجا که امسال ده‌ها هزار دانشجوی آفریقای جنوبی فارغ‌التحصیل خواهند شد، سوال اصلی دولتمردان این کشور این است که این دانشجویان چه شغلی خواهند یافت یا مقصد بعدی آنها برای ادامه تحصیل یا اشتغال کجاست؟به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گزارشی که درباره مقصد اصلی فارغ‌التحصیلان آفریقای جنوبی در اوایل سال جاری میلادی (2013) منتشر شد نشان می‌دهد که از هر 10 فارغ‌التحصیل، یک نفر این کشور را ترک می‌کند و علت آن عدم تامین نیازهای آموزشی و شغلی این افراد در زادگاه‌شان است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌ورلدنیوز، این مطالعه از سوی «کنسرسیوم آموزش عالی کیپ» (CHEC) و در اواخر سال 2012 میلادی انجام شده است. این کنسرسیوم به نظرسنجی از 2010 نفر از مجموع 24 هزار و 710 فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های «کیپ تاون»، «اشتنباخ»، «کیپ غربی» و «دانشگاه صنعتی شبه جزیره کیپ» پرداخت.

این گروه از فارغ‌التحصیلان که قصد مهاجرت از کشور خود را دارند از مقاطع مختلف دیپلم، کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند.


تحصیل در افریقا تحصیل در افریقا جنوبی فرار مغزها فرار مغزها در آفریقای جنوبی
اخبار روزنامه ها