تقویت پل‌های ارتباطی ایران و عراق را در حوزه علمی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   05 دی 1392-26 December 2013بازدید 313تقویت پل‌های ارتباطی ایران و عراق را در حوزه علمی

معاون دانشگاه القاسم الخضراء عراق، گفت: در تلاشیم که پل‌های ارتباطی ایران و عراق را در حوزه علمی تقویت کنیم.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، پروفسور علی الموسوی در مراسم افتتاحیه دومین کنفرانس بین المللی کشاورزی و منابع طبیعی که در محل سالن شهید علی محمدی دانشکده علوم دانشگاه رازی برگزار شد، اظهارکرد: این دومین کنفرانسی است که با همکاری دانشگاه رازی در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی برگزار می‌کنیم.

وی افزود: پس از موفقیت در برگزاری کنفرانس اول که در دانشگاه بابل عراق برگزار شد که در آن زمان دانشگاه القاسم بخشی از دانشگاه بابل بود، تصمیم گرفته شد که دومین کنفرانس کشاورزی و منابع طبیعی را نیز در دانشگاه رازی برگزار کنیم.

معاون دانشگاه القاسم الخضراء عراق، گفت: خوشحالیم که تفاهم نامه علمی منعقد شده بین دانشگاه رازی و دانشگاه بابل عراق تداوم یافته و شاهد همکاری‌های مشترکی با یکدیگر هستیم.

الموسوی تصریح کرد: دیدگاه وزارت آموزش عالی عراق به ایجاد دانشگاه های تخصصی در کشور است که دانشگاه القاسم الخضراء یکی از این دانشگاه‌هاست که کاملا در زمینه کشاورزی به صورت تخصصی کار می کند که از دانشگاه بابل عراق جدا شده است.

وی ادامه داد: این دانشگاه دارای پنج دانشکده کشاورزی، دامپزشکی، علوم زیستی، بیوتکنولوژی و صنایع غذایی است که اصلی ترین مشخصه این دانشگاه توجه به مسائل محیط زیست یعنی سبز بودن است.

معاون دانشگاه القاسم الخضراء عراق، گفت: هدف از برگزاری این کنفرانس علاوه بر مباحث علمی، دیدار مسئولین بخش کشاورزی و بازرگانی استان بابل عراق با مسئولین همین بخش ها در استان کرمانشاه است که بتوانیم ارتباطات دوجانبه را در این زمینه ها افزایش دهیم.

الموسوی اظهارکرد: در میان مردم و مسئولین کشور عراق احترام و دوستی خاصی نسبت به مردم و مسئولین ایران وجود دارد و ما در تلاشیم که پل‌های ارتباطی ایران و عراق را در حوزه علمی تقویت کنیم.

وی اظهارامیدواری کرد که این کنفرانس بتواند به اهداف خود برسد و در آینده نیز شاهد برگزاری سومین کنفرانس بین المللی کشاورزی و منابع طبیعی در دانشگاه القاسم الخضراء عراق باشیم.


همکاری علمی همکاری ایرانو عراق در زمینه علمی همکاری ایران و دانشگاههای خارجی
اخبار روزنامه ها