ابتکار دانشگاه اسکاتلندی برای تامین هزینه‌ها و صرفه جویی در مصرف برق

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   07 دی 1392-28 December 2013بازدید 619ابتکار دانشگاه اسکاتلندی برای تامین هزینه‌ها و صرفه جویی در مصرف برق«دانشگاه سنت‌اندروز» اسکاتلند به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه این کشور برای مقابله با هزینه‌های روزافزون مصرف برق خود، یک مرکز تولید انرژی‌های تجدیدپذیر تاسیس می‌کند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «دانشگاه سنت‌اندروز» اسکاتلند با تخصیص بودجه 25 میلیون پوندی قصد دارد با ساخت یک مرکز تولید انرژی‌های تجدید‌پذیر هزینه‌های سالانه برق مصرفی خود را کاهش دهد. این دانشگاه سالانه پنج میلیون پوند هزینه برق می‌پردازد. به همین منظور این دانشگاه اختصاص بودجه برای ساخت یک مزرعه برق بادی با احداث شش توربین بادی را تصویب کرد. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که نسبت به ساخت این توربین‌ها اعتراض‌هایی وجود دارد چرا که کارشناسان مدعی هستند برخی از این توربین‌ها سبب نقض حریم دید زمین گلف «اولد کورس» در «سنت اندروز» به عنوان یکی از قدیمی‌ترین زمین‌های گلف در جهان خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از «اسکاتمن»، پیش‌بینی می‌شود این پروژه سبب تولید 12/3 مگاوات برق برای دانشگاه فوق شود که با این اقدام دانشگاه سنت‌اندروز نخستین دانشگاه انگلیسی بدون سوخت‌ کربنی خواهد شد.

یک سخنگوی دانشگاه سنت اندروز اعلام کرد: انرژی پاک تولید شده در این مرکز ضمن حفظ مشاغل در این دانشگاه، اثرات مخرب افزایش سریع هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهد.

اوایل سال جاری میلادی (2013)، مقامات دانشگاه اعلام کردند که هزینه‌های برق این دانشگاه طی سال‌های اخیر پنج برابر افزایش یافته و از یک میلیون پوند به پنج میلیون پوند رسیده است.


اخبار دانشگاه خارجی بهترین دانشگاه خارجی دانشگاه اسکاتلند تحصیل در اسکاتلند شرایط تحصیل در اسکاتلند
اخبار روزنامه ها