جدیدترین شرایط معتبر بودن دانشگاه های خارجی در پزشکی و فهرست کشورهای دارای دانشگاه های نامعتبر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   08 دی 1392-29 December 2013بازدید 627جدیدترین شرایط معتبر بودن دانشگاه های خارجی در پزشکی و فهرست کشورهای دارای دانشگاه های نامعتبر

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به انتشار جدیدترین فهرست دانشگاه های معتبر از نظر وزارت بهداشت گفت: انتشار این فهرست به این معنی است که مدارک تحصیلی ناشی از این دانشگاهها در وزارت بهداشت قابل ارزشیابی است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: دکتر سلیمان احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دو فهرست شامل دانشگاه های معتبر به عنوان مدارک قابل ارزشیابی و دیگری دانشگاه هایی که مدارک آنها قابل ارزشیابی نیست منتشر شده است که لازم است داوطلبان تحصیل در خارج از کشور به این موضوع توجه کنند.

وی یادآور شد: در صورتی که افراد دانشگاه های غیرمعتبر را انتخاب کنند و در آنها به تحصیل بپردازند مدارک تحصیلی آنها ارزشیابی نخواهد شد.

احمدی اظهار داشت: ارزشیابی دانشگاهها بر اساس بازدیدهای سالانه انجام می گیرد و ما در حال برنامه ریزی برای انجام  این بازدیدها هستیم. هر بازدید نتایجی در بر دارد که به قابل ارزشیابی بودن و یا قابل ارزشیابی نبودن مدارک تحصیلی آن دانشگاهها در ایران منجر می شود.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت گفت: اسامی دانشگاههای معتبر قابل ارزشیابی و دانشگاههایی که مدارک شان غیر قابل ارزشیابی است در سایت مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت قرار گرفته است و متقاضیان می توانند از آن مطلع شوند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبات يكصد و هشتاد و هشتمين جلسه شوراي عالي ارزشيابي در سال 90 تعداد 1000 دانشگاه برتر در رتبه‌بندي QS و 500 دانشگاه برتر در رتبه‌بندي شانگهاي و 500 دانشگاه برتر در رتبه‌بندي times در فهرست دانشگاههاي معتبر وزارت بهداشت قرار دارند اما شعبات این دانشگاهها به همراه دانشگاهها معتبر اعلامی در فهرست وزارت بهداشت در ساير كشورهاي خارجي  غير معتبر هستند.

اسامی دانشگاهها معتبر قابل ارزشیابی شامل اسامی بیش از 250 دانشگاه از 40 کشور است.

دانشگاه های معتبر دانشگاههای معتبر دانشگاههای معتبر خارجی دانشگاه های نامعتبر دانشگاههای نامعتبر خارجی
اخبار روزنامه ها